چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - April 08 2020
گفتگو
گزارش
یادداشت
مقالات
فعالیت کسب و کار‌های پر ریسک تا پایان فروردین ممنوع است روحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا:

فعالیت کسب و کار‌های پر ریسک تا پایان فروردین ممنوع است

عجب شیر پرس _ رئیس جمهور تصمیمات مهم ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره زمان و شکل فعالیت کسب و کارها و ادارات را تشریح کرد.
تقویت توان دفاع بیولوژیک ضروری است رییس قوه قضاییه:

تقویت توان دفاع بیولوژیک ضروری است

عجب شیر پرس _ رئیس قوه قضاییه تأکید کرد که تقویت بخش دفاع بیولوژیک کشور آمادگی برای پدافند غیرعامل ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
چاره‌ای جز تکیه بر ظرفیت‌های داخلی نداریم منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی:

چاره‌ای جز تکیه بر ظرفیت‌های داخلی نداریم

عجب شیر پرس _ نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که غیر از تکیه بر ظرفیت‌های داخلی راه چاره‌ی دیگری نداریم، گفت: اقتصاد کشور باید ملی شود و دولت به مطالبات مردم توجه ویژه داشته باشد.
هم افزایی علم و ثروت مهمترین گام در توسعه اقتصاد دانش بنیان

هم افزایی علم و ثروت مهمترین گام در توسعه اقتصاد دانش بنیان

عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز، موسس و رئیس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان فرا دما بنیان با حضور در دفتر روزنامه عجب شیر به نقش شرکت های دانش بنیان در توسعه، فناوری و کارآفرینی در کشور پاسخ داد.
نماینده مجلس باید متعهد، متخصّص باشد

نماینده مجلس باید متعهد، متخصّص باشد

یکی از مهمترین رویدادهای سیاسی پیشرو، انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی می باشد،که سردار محمد علی نصرتی مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان تبریز در رابطه با اهمیت انتخابات، گفت.
لازمه توسعه سیاسی، توسعه احزاب است مصاحبه اختصاصی روزنامه عجب شیر با نائب رئیس خانه احزاب آذربایجان شرقی:

لازمه توسعه سیاسی، توسعه احزاب است

دکتر حسن پورعظیم (نیک)، دانش آموخته رشته پزشکی از دانشگاه تهران است. یکی از فعالترین چهره‌های سیاسی سال‌های اخیر استان آذر بایجان شرقی است. نائب رئیس خانه احزاب استان، عضو هئیت رئیسه شورای اصلاح طلبان استان، عضو هیئت سه نفره موسس و تدوین اساسنامه خانه احزاب، معاون ستاد روحانی در استان و ریاست ستاد شهرستان ها، عضو هئیت رئیسه مجمع مشورتی توسعه استان و نائب رئیس شورای مشورتی اصلاح طلبان استان بخشی از مسئولیت‌ها و فعالیت‌های نامبرده در سال‌های اخیر است. ایشان فعالیت در زمینه اقتصادی خود را هم با راه اندازی یک رستوران بسیار ارزنده در منطقه ولیعصر تبریز، که موجبات اشتغال بیش از 60 نفر شده است، ادامه می دهد. با وی در دفتر روزنامه گفتگویی ترتیب دادیم که می خوانید:
دولت در بحث انتخابات، باید امانت دار مردم باشد در مصاحبه اختصاصی روزنامه عجب شیر با معاون پارلمانی دولت دهم:

دولت در بحث انتخابات، باید امانت دار مردم باشد

دکترسید محمد رضا میر تاج الدینی، نماینده تبریز، آذر شهر و اسکو در مجلس هفتم و هشتم بود. وی در مجلس هفتم و هشتم عضو هیت ریئسه فراکسیون اصول گرایان بود ودر کنارآن در دوره هفتم نایب ریئس کمسیون فرهنگی و در مجلس هشتم عضو هیت ریئسه مجلس بود و بعد از مجلس در دولت دهم معاونت پارلمانی ریاست جمهوری و معاون ریئس جمهور در اجرای قانون اساسی و مسوولیت امور روحانیت را برعهده داشت او هم چنین پیش از نمایندگی مجلس شورای اسلامی، ریئس سازمان تبلیغات اسلامی آذر بایجان شرقی فعالیت می کرد . ایشان بعد از دولت هم مسئول امور پارلمانی صدا و سیما و مشاورریئس صدا و سیما بود علاوه برآن به عنوان مدرس در دانشگاه های کشور حضور داشته و فعالیت های دینی و فرهنگی را در داخل و خارج گسترش داده است و هم چنین در کشورهایی مثل ترکیه، جمهوری آذربایجان، آلمان، سوئیس، روسیه و غیره به عنوان مبلغ دینی فعالیت داشته است. با ایشان به گفتگو نشسته ایم که می خوانید:
شهرستان چاراویماق، قطب معدنی کشور است گفتگوی اختصاصی روزنامه عجب شیر با صابر تقویمی:

شهرستان چاراویماق، قطب معدنی کشور است

صابر تقویمی فرماندار شهرستان چاراویماق، دارای مدرک کارشناسی است. بعد از 33 سال خدمت در وزارت کشور عمده مسئولیت هایی که داشته اند: فرمانداری شهرستان هریس، سرپرست فرمانداری شهرستان ورزقان، بخشدار شهرستان خدآفرین، بخشدار تیکمه داش از توابع بستان آباد و بخشداری شهرستان گوگان از آن جمله اند. ایشان سابقه حضور در هشت سال جنگ تحمیلی را داشته است و متولد شهرستان سلماس می باشند. گفتگوی اختصاصی و صمیمی با وی ترتیب دادیم که ماحصل آن را می خوانید:
واقعی کردن اقتصاد، تنها راه حلّ مشکلات است گفت و گوی اختصاصی روزنامه عجب شیر با دکتر احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز آذرشهر و اسکو:

واقعی کردن اقتصاد، تنها راه حلّ مشکلات است

دکتراحمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی است و همینطور نماینده مجلس در شورای عالی بحران می‌باشد. عمده مسئولیت هایی که سابقاً داشته اند: استاندارآذربایجان شرقی در دولت احمدی نژاد، مشاور وزیر کشور، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور، رئیس پلیس استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، اصفهان، فارس، عضو شورای عالی ترافیک کشور، مسئول آموزش کمیته انقلاب اسلامی کشور، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران با ترکیه، گرجستان، بلغارستان، سوئد و دانمارک، فرمانده کمیته شاهین دژ و پیرانشهر، فرمانده پاکسازی جنوب آذربایجان غربی از لوث کومله و دمکرات از آن جمله اند. وی نشان سازندگی را هم از دست رئیس جمهور دریافت کرده است. با ایشان در دفتر روزنامه سراسری عجب شیر، به گفتگو نشسته ایم که ماحصل آن را می‌خوانید:
سخنگوی وزارت امورخارجه:

مستندات سانحه هوایپما اوکراینی به تدریج منتشر می‌شود

عجب شیر پرس _ سخنگوی وزارت خارجه در مصاحبه با یک روزنامه کروات تاکید کرد که مستندات سانحه هوایپمای اوکراینی به تدریج منتشر می‌شود.