سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - January 18 2022
گفتگو
گزارش
یادداشت
مقالات
آیت الله رئیسی روز ملی قرقیزستان را تبریک گفت

آیت الله رئیسی روز ملی قرقیزستان را تبریک گفت

عجب شیر پرس _ رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیامی با تبریک فرارسیدن روز ملی جمهوری قرقیزستان، ابراز امیدواری کرد روابط دو کشور در تمامی زمینه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بیش از پیش توسعه یابد.
آلمان از تیراندازی در فرودگاه کابل خبر داد

آلمان از تیراندازی در فرودگاه کابل خبر داد

عجب شیر پرس _ همزمان با ازدحام هزاران تبعه افغان و خارجی در فرودگاه کابل برای فرار از طالبان، نیروهای مسلح آلمان امروز (دوشنبه) از درگرفتن تیراندازی میان افراد مسلح ناشناس، نیروهای امنیتی غربی و گاردهای افغان در ورودی شمالی این فرودگاه خبر دادند.
دستگیری کارمند متخلف در فسا به اتهام سرقت و فروش داروی کرونا رئیس کل دادگستری فارس خبر داد:

دستگیری کارمند متخلف در فسا به اتهام سرقت و فروش داروی کرونا

عجب شیر پرس _ رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: یک کارمند متخلف علوم پزشکی شهرستان فسا به اتهام فروش خارج از شبکه داروهای کرونا با دستور قضایی و اقدام به موقع پلیس اطلاعات دستگیر شد.
رهبر انقلاب طبق قانون اساسی درحوزه‌های دفاعی و امنیتی مسئولیت دارند قالیباف در پاسخ به نماینده مخالف وزیر پیشنهادی اطلاعات:

رهبر انقلاب طبق قانون اساسی درحوزه‌های دفاعی و امنیتی مسئولیت دارند

عجب شیر پرس _ رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اظهارات نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق قانون اساسی رهبر انقلاب در حوزه‌های دفاعی امنیتی و سیاست خارجی مسئولیت دارند و طبق روال دولت‌ها نظر ایشان را اخذ می‌کنند.
مجلس یازدهم حداکثر حقوق را ۶ برابر کاهش داد قالیباف در صحن مجلس:

مجلس یازدهم حداکثر حقوق را ۶ برابر کاهش داد

عجب شیر پرس _ رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حداکثر دریافتی ۲۱ برابر حداقل حقوق بود که مجلس یازدهم این عدد را به ۱۵ برابر کاهش داد،از این رو حداکثر دریافتی را ۶ برابر کاهش دادیم.
نیروی زمینی ارتش ۱۲هزار کادر پزشکی را برای مقابله با کرونا به کار گرفت فرمانده نزاجا:

نیروی زمینی ارتش ۱۲هزار کادر پزشکی را برای مقابله با کرونا به کار گرفت

عجب شیر پرس _ فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی از آغاز شیوع ویروس کرونا با روحیه آفندی و جهادی برای مبارزه وارد عرصه شد و در این رابطه ۲۸ بیمارستان و ۱۲ هزار کادر پزشکی و درمانی خود را به کار گرفت.
موافقت بایدن با استقرار ۵ هزار نیروی نظامی در کابل

موافقت بایدن با استقرار ۵ هزار نیروی نظامی در کابل

عجب شیر پرس _ رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که با استقرار پنج هزار نیروی نظامی در کابل موافقت کرده است.
عذرخواهی سفارت روسیه بابت انتشار تصویر حاشیه‌ساز

عذرخواهی سفارت روسیه بابت انتشار تصویر حاشیه‌ساز

عجب شیر پرس _ سفارت روسیه با انتشار پیامی در توئیتر، بابت انتشار یک تصویر حاشیه‌ساز از دیدار سفرای لندن و مسکو در تهران عذرخواهی کرد.
آمادگی چین برای ارایه رایگان واکسن کرونا از شهریور ۹۹ رییس فرهنگستان علوم پزشکی اعلام کرد:

آمادگی چین برای ارایه رایگان واکسن کرونا از شهریور ۹۹

عجب شیر پرس _ رییس فرهنگستان علوم پزشکی در نامه‌ای خطاب به محمد جواد ظریف ضمن اشاره به آمادگی چین برای ارایه رایگان واکسن کرونا در مقیاس وسیع از شهریور سال گذشته و تقدیر از اقدامات وزارت امور خارجه در این حوزه، نوشت: متاسفانه تلاش‌های دستگاه دیپلماسی به مسوولیت جنابعالی در تامین بموقع واکسن از چین در سال گذشته آن هم در حد وسیع، توسط عده‌ای که سخنان‌شان در رسانه‌های غربی و معاند نظام خریدار دارد و دائما افکار عمومی را بر علیه واکسن‌های چینی و روسی تهییج می‌نمودند، در زمان خود موثر واقع نشد و متاسفانه ایمن سازی عمومی را بر ضد کرونا به تاخیر انداخت.
تست کرونا و تزریق دارو در بیمارستان‌های نیروهای مسلح رایگان است مدیرعامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح:

تست کرونا و تزریق دارو در بیمارستان‌های نیروهای مسلح رایگان است

عجب شیر پرس _ مدیرعامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح از اقدام سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح برای تزریق داروی رمدسیویر و تست کرونا به صورت رایگان خبر داد.