چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - April 08 2020
افزایش 29 درصدی داد و ستد سهام در بورس تبریز

افزایش 29 درصدی داد و ستد سهام در بورس تبریز

عجب شیر ما - مدیر بورس منطقه ای آذربایجان شرقی از افزایش 29 درصدی داد و ستد سهام و حق تقدم در معاملات اردیبهشت ماه امسال نسبت به فروردین خبر داد.
سهام عدالت، عامل موثر بر رونق‌ بازار در گفتگویی بررسی شد؛

سهام عدالت، عامل موثر بر رونق‌ بازار

اجرای معاملات سهام عدالت و عملیاتی شدن آن نیازمند تهیه برنامه‌ای است که باید روال قانونی اصلاح لایحه طرح سهام عدالت و تشریفات قانونی آن طی شود.
در یادداشتی بررسی شد؛

بررسی رفتار معاملاتی چهار گروه سرمایه‌گذار

تلاش‌های انجام‌شده برای جذب سرمایه‌گذاران غیرحرفه‌ای از طریق واسطه‌های مالی حرفه‌ای و به طور مشخص صندوق‌های سرمایه‌گذاری به شدت زیر سایه‌ ارایه دسترسی مستقیم و برخط به بازار قرار گرفته است.
مقصر اصلی افت بورس چیست؟ یک کارشناس ارشد بازار سرمایه مطرح کرد

مقصر اصلی افت بورس چیست؟

عجب شیر ما - در روزهای اخیر بورس اوراق بهادار ایران با فرودهایی پیاپی رو به رو بوده به طوری که شاخص بورس در هفته گذشته کاهش نسبتا چشمگیری داشته است یکی از کارشناسان بازار سرمایه در این مورد معتقد است نگرانی‌های ادامه اجرا شدن برجام از عوامل این افت بوده او همچنین درباره کاهش نرخ سود بانکی نیز معتقد است نباید بدون رفع علت، به دنبال حذف معلول بود.
سازمان بورس، میزبان گروه مدیران اقتصادی سوییس بازدید گروه مدیران اقتصادی سوییس از سازمان بورس و اوراق بهادار:

سازمان بورس، میزبان گروه مدیران اقتصادی سوییس

عجب شیر ما - یک گروه از مدیران اقتصادی سوییس با حضور در سازمان بورس و اوراق بهادار کشور، فرصت های متنوع سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران را بررسی و ابراز امیدواری کردند فرصت های سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران گسترش یابد.
خانه دار شدن سه هزار و 862 نفر از طریق بازار سرمایه سمات اعلام کرد؛

خانه دار شدن سه هزار و 862 نفر از طریق بازار سرمایه

عجب شیر ما - در معاملات هفته گذشته فرابورس ایران تعداد 3862 نفر با استفاده از168 هزار و 749 اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.
بازار سهام ایران سی و ششمین بازار سهام بزرگ دنیا شد با عبور ارزش بازار سهام ایران از 125 میلیارد؛

بازار سهام ایران سی و ششمین بازار سهام بزرگ دنیا شد

عجب شیر ما - با عبور ارزش کل فرابورس از 100 هزار میلیارد تومان، ارزش کل بازار سهام ایران از مرز 125 میلیارد دلار فراتر رفت و ایران به سی و ششمین بازار سهام بزرگ دنیا تبدیل شد.
از کجا به کجا رسیدیم؟ مهدی تقوی:

از کجا به کجا رسیدیم؟

عجب شیر ما - همه کارها با یک بشکن درست نمی شود! دولت گذشته بسیاری از ساختارهای اقتصادی را درهم شکست و اکنون احیا و اصلاح آن بسیار سخت تر از ساختن دوباره است. به ویژه آنکه دولت با دست خالی وارد میدان اقتصادی شده است و از درآمدهای نجومی گذشته برخوردار نیست.
در پی تسریع اتصا‌ل بانک‌های ایرانی به سوئیفت؛

علاقه‌مندی آلمانی‌ها برای سرمایه‌گذاری مشترک در ایران

عجب شیر ما - مسوول ارشد شرکت خدمات مالی افیس (EFiS EDI Finance Services AG)، یکی از دلایل مهم اتصال هر چه زودتر بانک های ایران به سوئیفت برای آلمان را علاقه مندی وزیر اقتصاد و شرکت‌های کشورش برای سرمایه‌گذاری‌های مشترک با ایران عنوان کرد.
بازارهای سهام آسیا صعود کردند در آستانه نشست بانک‌های مرکزی؛

بازارهای سهام آسیا صعود کردند

عجب شیر ما، بازارهای سهام آسیایی با دنبال کردن رشد قوی بازارهای جهانی در چهار هفته گذشته، در آستانه نشست بانکهای مرکزی بزرگ که توجه سرمایه گذاران را به خود معطوف کرده است در معاملات روز جاری به سطح بالاتری صعود کردند.