چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - April 08 2020
میراث فرهنگی
صنایع دستی
مقالات
گفتگو
مسافرت‌های نوروزی موجب انتشار بیشتر کرونا می‌شود

مسافرت‌های نوروزی موجب انتشار بیشتر کرونا می‌شود

عجب شیر پرس _ رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، لغو سفرهای نوروزی را از سوی مردم خواستار شد و گفت: ترددهای غیرضروری و مسافرت های نوروزی ضمن این که موجبات انتشار بیماری را بیش از پیش فراهم می کند، فرسودگی نیروها و پرسنل خدوم درمان را نیز در پی خواهد داشت.
بزرگ مردانی چون سلیمانی، لایق شهادت اند

بزرگ مردانی چون سلیمانی، لایق شهادت اند

مراسم بزرگداشت و نکوداشت سردار سرافراز اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش مصادف با ایام فاطمیه و شهادت بانوی دو عالم، حضرت فاطمه (س) از سوی اتحادیه نانوایان کلان شهر تبریز و سازمان بسیج اصناف تبریز در مسجد امام حسین کوی لاله تبریز برگزار شد.
تلاش ها و مجاهدت های اصناف نقطه عطف تاریخ معاصرکشور است

تلاش ها و مجاهدت های اصناف نقطه عطف تاریخ معاصرکشور است

اجلاس ماهانه اتاق اصناف استان آذربایجان شرقی که با حضور ریاست، هیئت رئیسه اتاق اصناف استان و با حضور روسای اتحادیه ها و مدعوین و مهمانان جلسه در محل دائمی سالن اجلاس اتاق اصناف استان برگزار شد.
نمی توان با مقیاس کمیّ، کیفیت آموزش را اندازه گیری کرد در مصاحبه اختصاصی روزنامه عجب شیر با سخنگوی کمسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی مطرح شد:

نمی توان با مقیاس کمیّ، کیفیت آموزش را اندازه گیری کرد

سید حمایت میرزاده نماینده شهرستان گرمی، دشت مغان، ساکن و بزرگ شده شهر تبریز از قبل انقلاب تاکنون و سخنگوی کمسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی است . عمده مسوولیت های سابق ایشان به لحاظ تخصص شان بیشتر در وزارت آموزش و پرورش بوده است.مشاور وزارت آموزش و پرورش، مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل، معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، معاون دانشگاه آزاد و رئیس دانشکده سما، رئیس آموزش و پرورش منطقه و ناحیه در تبریز، رئیس اداره تحقیق و پژوهش، مدرس دانشگاه و کارشناسی آموزش را در رزومه کاری خود دارد و متولد شهرستان گرمی از دشت سرسبز مغان می باشند. با ایشان گفتگویی صمیمی را در دفتر روزنامه عجب شیر ترتیب دادیم که ماحصل آن را در زیر می خوانید.
آسیب‌های دعوا کردن کودک در جمع را بدانید

آسیب‌های دعوا کردن کودک در جمع را بدانید

عجب شیر پرس _ یک روانشناس درباره آسیب‌های دعوا کردن کودکان در جمع توضیحاتی داد.
چند نفر با وام اشتغال روستایی سر کار رفتند؟

چند نفر با وام اشتغال روستایی سر کار رفتند؟

عجب شیر پرس - مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از پرداخت ۱۹۷۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی خبر داد و گفت:علاوه بر راه اندازی ۲۰۰۰ صندوق محلی در استانهای مختلف کشور درصدد هستیم با برنامه‌ای مدون بیش از ۱۰۰۰ صندوق دیگر راه‌اندازی شود.
تربیت نیروی انسانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی هدفمند می‌شود

تربیت نیروی انسانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی هدفمند می‌شود

عجب شیر پرس - سرپرست مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از انعقاد تفاهم نامه تربیت نیروی انسانی در ۱۰ کلان منطقه کشوری به منظور تربیت نیروی انسانی هدفمند و منطبق بر نیاز جامعه خبر داد.
باید موجی در جامعه برای تکریم معلم ایجاد شود

باید موجی در جامعه برای تکریم معلم ایجاد شود

عجب شیر پرس - وزیرآموزش‌ و پرورش گفت: برای تکریم معلم باید موجی در جامعه ایجاد شود و صداوسیما نیز در این خصوص اعلام آمادگی کرده است.

تکلیف امتحانات روزهای دوشنبه و سه شنبه دانشگاه‌های آذربایجان شرقی چه می‌شود؟

عجب شیر پرس - در پی برگزاری مراسم تشییع پیکر سردار سپهبد قاسم سلیمانی، تعدادی از دانشگاه‌های تبریز امتحانات خود را در روزهای دوشنبه و سه شنبه لغو کردند.
تهدید ترامپ علیه مراکز فرهنگی ایران جنایت جنگی است دیده‌بان حقوق بشر:

تهدید ترامپ علیه مراکز فرهنگی ایران جنایت جنگی است

عجب شیر پرس - دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد: تهدید علنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای حمله به مراکز مهم فرهنگی در ایران در صورتی اجرایی شدن، جنایت جنگی است.