دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - May 27 2024
میراث فرهنگی
صنایع دستی
مقالات
گفتگو
دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها باید برای حرکت به سمت فناوری حمایت شوند معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم:

دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها باید برای حرکت به سمت فناوری حمایت شوند

عجب شیر پرس - معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم در خصوص نقش دانشگاه‌ها در تبدیل یک ایده به محصول آزمایشگاهی، گفت: مهم‌ترین نقش را در این بخش، دانشگاه‌ها ایفا می‌کنند و بنابراین دانشگاه‌ها حتماً باید مورد حمایت قرار بگیرند. به نوعی وظیفه زایش و رویش واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان، به عهده دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها است.
افزایش مشکلات عاطفی و روانی دانش‌آموزان بر اثر دوری از مدرسه معاون وزیر آموزش و پرورش:

افزایش مشکلات عاطفی و روانی دانش‌آموزان بر اثر دوری از مدرسه

عجب شیر پرس - معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از افزایش مشکلات عاطفی و روانی دانش‌آموزان بر اثر دوری از مدرسه در دوران کرونا خبر داد.
مشکل معیشتی فرهنگیان حل شود خضریان در تشریح جلسه کمیسیون اصل ۹۰ با «باغگلی»:

مشکل معیشتی فرهنگیان حل شود

عجب شیر پرس _ سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای این کمیسیون در جلسه با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تاکید کردند که باید مشکلات معیشتی فرهنگیان حل و فصل شود.
دهکده‌ای که لقب زیباترین روستا رابه خود اختصاص داد

دهکده‌ای که لقب زیباترین روستا رابه خود اختصاص داد

عجب شیر پرس _ در این گزارش با یکی از جاذبه‌های گردشگری استان خراسان شمالی آشنا شوید.
تمامی کلاس‌های خشت و گلی ‌سیستان و بلوچستان جمع‌آوری شد رئیس سازمان نوسازی مدارس:

تمامی کلاس‌های خشت و گلی ‌سیستان و بلوچستان جمع‌آوری شد

عجب شیر پرس - رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در سال ۹۹ هزار و ۶۰ کلاس درس جدید تحویل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان شد که در این زمینه از تمامی ظرفیت ها و اعتبارات ملی و استانی و خیرین استفاده شد.
اجازه نمی‌دهیم کرونا باعث ترک تحصیل حتی یک نفر شود حاجی میرزایی:

اجازه نمی‌دهیم کرونا باعث ترک تحصیل حتی یک نفر شود

عجب شیر پرس - وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه اجازه نمی دهیم کرونا باعث ترک تحصیل حتی یک نفر شود، گفت: آموزش و پرورش در قبال دانش‌آموزانی که به "شاد" دسترسی ندارند، مسئول است.
ناگفته‌های صریح ۶ خبرنگار از مصائب خبرنگاری

ناگفته‌های صریح ۶ خبرنگار از مصائب خبرنگاری

عجب شیر پرس - بیشتر از ۸ ساعت کار می‌کنند. در سفر، خانه، مراسم عروسی و عزا تلفن‌هایشان زنگ می‌خورد و باید پاسخگو باشند. گاهی مجبورند تا دیروقت کار کنند و گاهی زودتر از همه مردم بیدار می‌شوند. تا جایی که به آنها اجازه داده شود، سعی می‌کنند صدای مردم باشند و دردهای اقشار مختلف را فریاد بزنند و در نهایت هم به حقوق بخور و نمیری که می‌گیرند راضی باشند.
سینما هم «شفاف» می‌شود رویکرد وزارت ارشاد برای مقابله با فساد و سوءاستفاده‌ها؛

سینما هم «شفاف» می‌شود

عجب شیر پرس - شفاف‌سازی فعالیت‌ها و اقدامات دستگاه‌ها، رویکردی است که دولت با انجام اقدمات مختلف، آن را کلید زده است. این خواسته مهم اکنون به بخش سینما رسیده و با اقدام سازمان سینمایی در انتشار گواهی مالکیت فیلم‌های سینمایی، مسیرها برای فساد و سوء استفاده‌های احتمالی بسته خواهد شد.
کیفیت، تنها رمز ماندگاری

کیفیت، تنها رمز ماندگاری

عجب شیر پرس _ رئیس هیئت مدیره شرکت آموزشی، فرهنگی و انتشاراتی مبتکران با اشاره به تاریخچه و تآسیس این شرکت، ارائه دادن تجارب آموزشی را در قالب یک مجموعه منسجم در سطح کشور، از اهداف این شرکت بر شمرد.
شکل گیری ارتقاء برنامه ها، با مطالبه گری مخاطبان

شکل گیری ارتقاء برنامه ها، با مطالبه گری مخاطبان

عجب شیر پرس - رئیس هیئت مدیره انجمن سینماگران استان از مشکلات کیفی برنامه های صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی سخن گفت و در بُعد بصری، آن را نشات گرفته از مسائل فنی بر شمرد.