جمعه ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - September 22 2023
بیش از ۵۲۰۰ واحد در آذربایجان‌غربی تسهیلات نهضت ملی مسکن گرفته‌اند وسط بانک تخصصی مسکن صورت گرفت

بیش از ۵۲۰۰ واحد در آذربایجان‌غربی تسهیلات نهضت ملی مسکن گرفته‌اند

عجب شیر پرس - مدیر امور شعب بانک مسکن در آذربایجان‌غربی گفت: تاکنون پنج هزار و ۲۲۲ واحد طی قرارداد با این بانک از تسهیلات نهضت ملی مسکن بهره‌مند شده‌اند.
توسعه یافتگی مرزهای آذربایجان‌غربی در گرو رونق بازارچه‌ها

توسعه یافتگی مرزهای آذربایجان‌غربی در گرو رونق بازارچه‌ها

عجب شیر پرس - نقاط مرزی معمولا فرصت‌های اقتصادی مطلوبی هستند که با راه‌اندازی بازارچه‌های مرزی می‌توان از این فرصت‌ها استفاده کرد و موجب رونق اقتصادی و بازرگانی این مناطق شد.

از راسته پر رونق مسگران تا بوی خوش نوستالژی عطاری در بازار ارومیه

عجب شیر پرس - بازارهای قدیمی یکی از جاذبه های دیدنی و تجاری در هر شهر است که گواه فرهنگ و سنت مردمان آن دیار است، بازار ارومیه نیز یکی از آثار تاریخی شهر ارومیه _ مرکز آذربایجان غربی است که در بافت قدیمی این شهر بازار ارومیه در بافت قدیمی شهر ارومیه، مابین خیابان امام و بعثت قرار دارد و قدمت آن به دوره صفویان می‌رسد. این بازار معماری ساده‌ای داشته و طاق‌ها، چشمه‌ها و گنبدهای مختلفی را در خود جای داده‌ است، تیمچه‌ها، حمام‌ها، سراها و مسجدهای آن مربوط به دوران زندیان و قاجاریان است.
۴۰۵کلاس در آذربایجان‌غربی تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد یک مسئول:

۴۰۵کلاس در آذربایجان‌غربی تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد

عجب شیر پرس - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی گفت: امسال ۹۷ پروژه با ۴۰۵کلاس درس تا پایان سال با اتمام فرایند احداث، بهره برداری و تحویل آموزش و پرورش خواهیم داد.
امدادرسانی به ۱۹۱ نفر گرفتار در سیل و آب‌گرفتگی روستاهای ماکو یک مسئول خبرداد

امدادرسانی به ۱۹۱ نفر گرفتار در سیل و آب‌گرفتگی روستاهای ماکو

عجب شیر پرس - سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی گفت: به ۱۹۱ نفر گرفتار در سیل و آب گرفتگی روستاهای ماکو امدادرسانی شد.
اختصاص ۳۷۰ هزار میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های عمرانی در سال جاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور

اختصاص ۳۷۰ هزار میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های عمرانی در سال جاری

عجب شیر پرس - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: امسال ۳۷۰ هزار میلیارد تومان از منابع باید به طرحهای عمرانی اختصاص می یابد.
ذاکر: گرمای زیاد باعث کاهش میزان آب دریاچه ارومیه شده است

ذاکر: گرمای زیاد باعث کاهش میزان آب دریاچه ارومیه شده است

عجب شیر پرس - نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید نهضت ملی برای احیای دریاچه ارومیه وجود داشته باشد، گفت: دریاچه ارومیه خشک نشده ولی ظرفیت آن کاهش پیدا کرده است که علت این اتفاق هم گرمای زیاد و تبخیر آب دریاچه است.
دستگاه ایکس ری در گمرک سرو نصب می‌شود یک مسئول:

دستگاه ایکس ری در گمرک سرو نصب می‌شود

عجب شیر پرس - ناظر گمرکات آذربایجان غربی گفت: عملیات عمرانی برای جانمایی دستگاه ایکس ری توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در گمرک سرو شروع شده و بعد از اتمام کار و آماده شدن زیرساختها، نصب دستگاه بزودی انجام خواهد شد.
۸۲۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی در آذربایجان‌غربی شناسایی شد

۸۲۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی در آذربایجان‌غربی شناسایی شد

عجب شیر پرس - مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی گفت: ۸۲۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی با تلاش کارکنان این اداره در استان شناسایی شده که در مرحله وصول آن هستیم.
یک مجموعه تفریحی نا ایمن در ارومیه پلمب شد

یک مجموعه تفریحی نا ایمن در ارومیه پلمب شد

عجب شیر پرس - مدیرکل استاندارد آذربایجان‌غربی گفت: مجموعه تفریحی چی‌چست ارومیه به دلیل عدم توجه کافی به اخطارهای داده شده و پایان مهلت قانونی برای ایمن‌سازی تجهیزات تفریحی، پلمب شد.