يکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - September 25 2022
کد خبر: ۹۸۱۴
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
عجب شیر پرس - نمایندگان مجلس وزارت کار را موظف کردند به منظور پرداخت کامل مستمری بیمه شدگان، زیرساخت‌های لازم را از طریق پایگاه ملی رفاه ایرانیان فراهم کند.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ادامه رسیدگی به گزارش شوردوم کمیسیون اجتماعی در مورد طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق‌های بازنشستگی در دستور کار قرار گرفت و نمایندگان با مواد (۷) و (۸) و پیشنهادات الحاقی و ماده (۹) این طرح موافقت کردند.

در ماده (۷) طرح مذکور آمده است: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است به منظور پرداخت کامل مستمری بیمه شدگان موضوع ماده (۶) این قانون، زیرساخت‌های اجرایی لازم را از طریق"پایگاه ملی رفاه ایرانیان" فراهم نماید به نحوی که هریک از صندوق‌های بیمه‌گر به‌تناسب مدت پرداخت حق بیمه، سهم مستمری خود را در وجه متقاضیان مشمول پرداخت نماید.

در تبصره ماده ۷ این طرح نیز آمده است: کلیه صندوق‌های بازنشستگی به استثنای سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح و صندوق بازنشستگی وزارت اطلاعات، مکلفند اطلاعات مربوط به سوابق بیمه‌پردازی بیمه‌شدگان و مشمولین این قانون را در اختیار وزارت مذکور قرار دهند.

بر اساس ماده پیشنهادی مصوب وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی باید زیرساخت لازم برای اطلاع فرد ذینفع از سوابق خود را در سامانه رفاه ایرانیان فراهم نماید.

همچنین در ماده (۸) طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق‌های بازنشستگی آمده است: آئین‌نامه اجرائی این قانون ظرف سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

بر اساس پیشنهاد مصوب آیین‌نامه اجرای این قانون توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه و ظرف سه ماه باید به تصویب هیأت وزیران برسد.

بر اساس ماده (۹) این طرح نیز از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، قانون نقل و انتقال حق بیمه یا بازنشستگی مصوب ۲۷ خردادماه ۱۳۶۵ و ماده (۱) قانون نحوه تعدیل نیروی انسانی دستگاه‌های دولتی مصوب ۲۷ دی ماه ۱۳۶۶ نسخ می‌گردد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: