يکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - February 05 2023
کد خبر: ۹۳۲۹
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۷
عجب شیر پرس - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نتایج و دستاوردهای جلسه روز دوشنبه استاندار با معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری و وزیر کشور گفت: افزایش یک خط در ضلع شمالی و نوسازی روکش آسفالت بزرگراه شهید کسایی تبریز از توافق‌های این جلسه بود.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، جواد رحمتی روز پنج شنبه اظهار کرد: این طرح با همکاری شهرداری تبریز اجرا می شود.

وی افزود: در این جلسه بر اجرای فوری دستورات رئیس‌جمهور در مورد استقلال، توسعه و بهره‌مندی استان از منافع مس سونگون، بهسازی آزادراه زنجان تبریز با تخصیص اعتبار و هزینه‌کرد عوارض دریافتی و تخصیص اعتبارات و پرداخت تسهیلات مصوب سفر ریاست‌جمهوری در کمترین زمان تاکید شد.

رحمتی اظهار داشت: این موارد از نتایج و دستاوردهای دیدار استاندار آذربایجان‌شرقی با معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری و وزیر کشور برای پیگیری مصوبات سفر استانی رئیس جمهور، می باشد که به تصویب رسیده است.

وی با اشاره به طرح موضوع استقلال مس سونگون در این جلسه، گفت: سازوکارهای قانونی این موضوع بررسی و احصا شد و مقرر شد حداکثر تا یک ماه، اساسنامه آن تدوین و تغییرات قانونی به دنبال آن اتفاق بیفتد.

رحمتی با بیان اینکه همچنین مقرر شد از اعتبارات مس در بحث‌های توسعه استان و منطقه و پروژه‌های عمرانی استفاده شود، افزود: برای این موضوع، چند روش از جمله حقوق دولتی معادن، هزینه‌های قابل قبول مالیاتی و مسئولیت‌های اجتماعی بررسی شد و همچنین موافقت شد تا پایدار شدن بخشی از اعتبارات حقوق دولتی معادن در بودجه سالانه از طرف دولت پیگیری شود.

وی اظهار داشت: با تحقق این موضوع، تحولات بزرگی در رابطه با اعتبارات مس در استان اتفاق می‌افتد که در کارهای عمرانی و پیشرفت و توسعه منطقه استفاده خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: در این جلسه همچنین بر تسریع در تخصیص اعتبارات سفر ریاست جمهوری تاکید شد تا دستگاه‌ها بتوانند در مدت محدود فصل کاری استان، پروژه‌ها را پیش ببرند.

رحمتی گفت: موضوع دیگر این جلسه، بهسازی آزادراه تبریز- زنجان بود که مقرر شد برای نوسازی روکش آسفالت آن، اعتباری در اختیار سازمان راهداری قرار گیرد تا پروژه شروع شود؛ علاوه بر آن توافق شد تا قرارداد نگهداری آزادراه از بانک ملی به سازمان راهداری انتقال یابد و درآمدهای حاصل از آزادراه صرف نگهداری آن شود.

آزادراه شهید کسایی یا کنارگذر جنوبی تبریز به طول ۱۹ کیلومتر در جنوب این شهر است که جنوب شرقی تبریز را به جنوب غربی آن متصل می‌کند.

این آزادراه، در واقع بخشی از آزادراه تهران–تبریز را تشکیل می‌دهد که در ادامه به کنارگذر غربی تبریز ( آزادراه شهید باکری) منتهی می شود.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: