جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - June 14 2024
کد خبر: ۹۱۴۱
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۷
عجب شیر پرس - تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ باید با ۲ تیم اروپایی پیکار داشته باشد؛ ما هیچ‌وقت در طول تاریخ موفق به شکست نمایندگان قاره سبز در جام جهانی نشده‌ایم.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، پیش از برگزاری بازی‌های پلی‌آف هم مشخص بود که باید با ۲ تیم اروپایی در جام جهانی ۲۰۲۲ پیکار داشته باشیم، اما حالا می‌دانیم که بعد از انگلیس، تیم دوم ولز است.

برگزاری رقابت‌های لیگ ملت‌های اروپا باعث شده تا نتوانیم دیداری دوستانه با نمایندگان قاره سبز پیش از جام جهانی داشته باشیم؛ مگر اینکه بخواهیم مانند عربستان در فاصله چند روز تا آغاز مسابقات رقیبی از این منطقه پیدا کنیم که با توجه به عملکرد فدراسیون‌نشینان در پنجره نخست فیفادی بعید است چنین قدرت و خلاقیتی در ساختمان سئول وجود داشته باشد.

حال بد نیست نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال کشورمان در تاریخ جام جهانی مقابل تیم‌های اروپایی بیندازیم. ما در پنج دوره قبلی هشت مسابقه را با تیم‌های این قاره داشته‌ایم که ماحصل آن ۶ باخت، ۲ تساوی و صفر برد بوده است. ۱۴ گل خورده، سه گل زده و کسب ۲ امتیاز از ۲۴ امتیاز ممکن.

جام جهانی ۱۹۷۸:

یک) هلند ۳-۰ ایران

دو) اسکاتلند ۱-۱ ایران

*با یک امتیاز در رده چهارم قرار گرفتیم.

نقطه ضعف تاریخی تیم ملی در جام جهانی؛ آنها به ما نمی‌بازند

جام جهانی ۱۹۹۸:

سه) یوگوسلاوی ۱-۰ ایران

چهار) آلمان ۲-۰ ایران

*با سه امتیاز در رده سوم جای گرفتیم.

نقطه ضعف تاریخی تیم ملی در جام جهانی؛ آنها به ما نمی‌بازند

جام جهانی ۲۰۰۶:

پنج) پرتغال ۲-۰ ایران

*با یک امتیاز رتبه چهارم را به خود اختصاص دادیم.

نقطه ضعف تاریخی تیم ملی در جام جهانی؛ آنها به ما نمی‌بازند

جام جهانی ۲۰۱۴:

شش) بوسنی و هرزگووین ۳-۱ ایران

*با یک امتیاز در جایگاه چهارم ایستادیم.

نقطه ضعف تاریخی تیم ملی در جام جهانی؛ آنها به ما نمی‌بازند

جام جهانی ۲۰۱۸:

هفت) اسپانیا ۱-۰ ایران

هشت) پرتغال ۱-۱ ایران

*با چهار امتیاز در رده سوم جای گرفتیم.

نقطه ضعف تاریخی تیم ملی در جام جهانی؛ آنها به ما نمی‌بازند

جام جهانی ۲۰۲۲:

انگلیس- ایران

ولز- ایران

حال باید دید با این مقدمات بسیار ضعیف، حداقل تا این لحظه، ملی‌پوشان می‌توانند طلسم‌شکنی کنند و تیم‌های اروپایی را با شکست مواجه سازند یا خیر. البته که توقع پیروزی مقابل انگلیس خیلی عجیب و غیرمنطقی است اما اگر می‌توانستیم شرایط مناسبی را برای تیم مهیا کنیم، امکان شکست دادن ولز فراهم است.

اگر به قدرت رقبای اروپایی خود در دوره‌های قبلی توجه داشته باشیم شاید ولز فقط از بوسنی و هرزگووین تیم قوی‌تری به حساب بیاید و الباقی تیم‌ها کلاس بالاتر و ستاره‌های بیشتر داشتند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: