شنبه ۰۴ تير ۱۴۰۱ - June 25 2022
کد خبر: ۹۰۳۶
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶
استاندار:
عجب شیر پرس - استاندار آذربایجان شرقی گفت: اجماع و عزم مدیریت استان، اعتمادسازی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است و تمام دستگاه‌های اجرایی استان باید همکاری لازم را در این راستا داشته باشند.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایسنا، عابدین خرّم در جلسه‌ی ستاد سرمایه‌گذاری استان اظهار کرد: وقتی به دنبال جذب سرمایه برای استان هستیم، باید پیش‌نیازها و زیرساخت‌های آن از جمله تامین زمین، انرژی و دسترسی آسان به حمل‌ونقل مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه کمبود برق یکی از مشکلات اصلی توسعه‌ی صنعتی در استان است، افزود: براساس برآوردها ۱۵۰۰ مگاوات برق در استان برای توسعه‌ی صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات نیاز است.
وی گفت: در حوزه‌ی آب اگر مشکل پایاب پنج سدی که به صورت ۱۰۰ درصد اجرا شده‌اند، حل شود و چهار سد دیگر که حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند نیز تکمیل شوند، با کمبود مواجه نخواهیم بود.
خرّم در خصوص طرح‌های سرمایه‌گذاری شهرستان میانه شامل ایجاد مجتمع پتروشیمی و سه مجتمع فولادی، گفت: سوابق پرونده‌ها و پیشنهادهای سرمایه‌گذاران این طرح‌ها به دستگاه‌های ذی‌ربط ارسال و حداکثر ظرف یک ماه آینده، نظر کارشناسی دستگاه‌ها اعلام شود.
وی در خصوص طرح احداث نیروگاه خورشیدی توسط بخش خصوصی یادآور شد: با توجه به نیاز مبرم استان به تامین برق ضروری است زمین مورد نیاز این شرکت حداکثر ظرف مدت یک ماه از سوی اداره کل منابع طبیعی و شهرک‌های صنعتی استان تأمین شود.
استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: سرمایه‌گذار نیز با عزم راسخ و بدون معطلی پای کار بیاید و مجوزهای لازم نیز باید در این مدت صادر شود.
در این جلسه طرح توسعه یک واحد صنعتی در شهرک سرمایه‌گذاری خارجی با حجم سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون دلار و ایجاد اشتغال برای ۵۰۰ نفر تصویب و همچنین مشکلات پیش روی منطقه ویژه اقتصادی سراب بررسی شد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: