جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - February 03 2023
کد خبر: ۸۲۷۷
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۵
نماینده مجلس:
عجب شیر پرس - نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: پیگر تصویب طرح جامع منطقه آزاد تجاری قصرشیرین هستیم چون این شهرستان مرزی با داشتن ظرفیت‌های فراوان شرایط را برای پیشرفت و توسعه دارد.

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، «شهریار حیدری» روز شنبه در حاشیه افتتاح مرکز نیکوکاری تخصصی فرهنگی قصرشیرین افزود: در رابطه با تصویب طرح جامع منطقه آزاد تجاری در آینده نزدیک جلساتی با مقامات مرتبط به این حوزه خواهیم داشت که در این کار تسریع شود.

وی اظهار داشت:تا قبل از اجرای منطقه آزاد باید مجمع خیرین در مرز تشکیل،ناظرانی برای این مجمع انتخاب شوند ومبالغ جمع آوری شده برای رفع مشکلات مردم تحت پوشش نهادهای حمایتی، مردم و جوانان هزینه شود.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری اکنون عوارضی از مرز خسروی و پرویز خانمی گیرد که باید آن را افزایش دهیم و این اضافه مبلغ جمع آوری شده به کمیته امداد امام خمینی (ره) تخصیص داده شود.

رفع مشکلات آبرسانی روستاهای ضروری است

حیدری ادامه داد: برطرف کردن مشکلات آبرسانی روستاهای شهرستان یک ضرورت است که در گذشته پیگیری هایی با مقامات وقت برای بخش مرزی سومار انجام شده و تامین آب مهم ترین نیاز برای تقویت و توسعه زیرساخت های منطقه است که تا هفته آینده با پیگیری های بخشدار و فرمانداری مشکل آب روستایکرکهرک حل خواهد شد اما همچنان نیاز به تقویت دارد.

وی اظهار داشت:در خصوص راه های مواصلاتی شهرستان با توجه به مرزی بودن و تردد بهکشور عراق نیاز به جاده استاندارد داریم کهاز محل اعتبارات اربعین احداث جاده کمربندی در حال انجام است.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به مشکلات شهرستان و کارهای زیرساختی حوزه انتخابیه بخش مهمی از امور صرف این کارها می شود چون عمق محرومیت در منطقه بسیار زیادو نیازمند توجه و پیگیری است.

بیکاری منطقه بالا است

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی افزود: احداث پتروپالایش می تواند منطقه را برای ۱۰۰ سال در مسیرپیشرفت قرار دهد که تعدادی با هیاهو این کار را مختل کردندو حاصل چهار ماه تلاش تصویب این منطقه بود که ۵۰هزار میلیارد تومان اعتبار پروژه بود.

او گفت: بیکاری و مشکلات اشتغالزایی منطقه بسیار زیاد است و نیازمند اجرای طرح ها و پروژه های کلان است که تلاش می کنیم از تمام ظرفیت های منطقه استفاده کنیم تا به عنوان نماینده مردم با حمایت های آن ها این ظرفیت ها را به بهره برداری برسانیم.

وی در ادامهمرکز نیکوکاری تخصصی فرهنگی قصرشیرین را افتتاح کرد که این طرح با هدف کمک به تحصیل دانش آموزان دانشجویان و اجرای برنامه های فرهنگی آموزشی مشاوره و اردوهای زیارتی برای مددجویان تحت حمایت راه اندازی شده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) قصرشیرین گفت:کمیته امداد شهرستان قصرشیرین ۷۰۰ دانش آموز و ۴۵ دانشجو تحت پوشش دارد.

«بهمن کرداری» افزود:یک هزار و ۳۵۰ خانوار قصرشیرین زیرپوشش کمیته امداد هستند و در طول سال خدمات مختلفی از جمله کمک معیشت، هزینه های درمان، کمک هزینهتحصیل و موارد دیگر به آن ها ارایه می شود.

با تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام، قصرشیرین ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری به صورت رسمی منطقه آزاد تجاری شد.

شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت در غرب کرمانشاه، با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می‌شود.

مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری قصرشیرین دارای بزرگترین پایانه زمینی بینالمللیخاورمیانه است.

مرز رسمی پرویزخان در شهرستان قصرشیرین به صورت رسمی در سال ۸۶ تاسیس و راه اندازی شد که هم مرز با اقلیم کردستان عراق و در همسایگی استان سلیمانیه قرار دارد.

هم اکنون عمده کالاهای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین با مناطق کردنشین عراق به ویژه شهرهای کلار، سلیمانیه، موصل، خانقین و کرکوک در بخش مرکزی این کشور انجام می‌شود.


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: