چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - February 08 2023
کد خبر: ۸۲۶۵
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۳
عجب شیر پرس - در جریان بازرسی و نمونه‌برداری از واحدهای توزیعی لامپ‌های LED در تهران، ۹ برند نمونه‌برداری و امتحان شد که تنها سه برند در آزمون‌های مربوطه، نتایج مطابق با استاندارد داشتند.

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، در این بازرسی که در قالب طرح اجرای هماهنگ استاندارد (طاها)، از سطح بازار انجام‌ شد، ۲۵ نمونه از ۹ برند، آزمون و تنها سهبرند در آزمون‌های مربوطه، نتایج مطابق با استاندارد و قبولی داشتند.
بازرسان استاندارد، انواع لامپ‌های ۷، ۹، ۱۲، ۱۵، ۱۸، ۲۰ و ۲۲ وات از برندهای مختلفی را نمونه‌برداری و آزمون کردند که در آنها ۶ برند OBD LIGHT، MAX، GOLDEN NOOR، NAMA LIGHT، NAMAYAN و MASAI با استاندارد ملی مطابقت نداشتند.

پیش از این نیز، مدیرکل استاندارد تهران با اعلام اجباری بودن استاندارد لامپ‌های روشنایی، تاکید کرد: از آنجا که همیشه امکان سوءاستفاده برخی متقلبان و سودجویان وجود دارد، مصرف‌کنندگان باید حتما لامپ‌های روشنایی با نشان استاندارد خریداری و مصرف کنند.

محمودرضا طاهری افزود: لامپ‌های کم‌مصرف مشمول استاندارد اجباری است و شهروندان باید هنگام خرید، به استاندارد بودن کالای مورد نظر توجه کنند.


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: