جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - February 03 2023
کد خبر: ۷۸۵۶
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰
در نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان،
عجب شیر پرس - استاندار یزد در نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان، مراتب اعتراض استان به رای صادره کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در مورد پرونده تیم فوتبال شهید قندی را اعلام کرد.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، محمدعلی طالبی در این نامه با اشاره به نبود ارایه هرگونه سند و مدرکی دال بر تبانی بازیکنان و نیروهای این تیم و تاثیر منفی صدور این رای بر ورزش استان، خواستار دستور قاطع وزیر ورزش و جوانان برای تجدیدنظر در حکم صادره شد.

هفتم شهریورماه جاریسرپرست تیم فوتبال شهید قندی یزد به ایرنا گفته بود: به رغم ارایه لایحه دفاعیه و برگزاری جلسه های مکرر و پیگیری مستمر با رای کمیته استیناف فدراسیون جمهوری اسلامی این تیم از حضور در مرحله پلی‌آف لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور محروم شد .

محمود انصاری با اشاره به اینکه براساس رای این کمیتهکه به صورت رسمی به باشگاه ابلاغ شد جریمه ۵۰۰ میلیون تومانی تیم به قوت خود باقی است، افزود:این تیمبا کسر ۶ امتیاز برای فصل آینده در لیگ دسه دوم کشور به عنوان نمانیده یزد باقی ماند و به جای نماینده فوتبال یزد، تیمشهرداری ماهشهر خوزستان در مرجله پلی‌آف شرکت می‌کند.

در حکم کمیته استیناف آمده است: تبانی بین تیم‌های سردار بوکان و شاهین بندرعامری و سردار بوکان و شهید قندی در بازی هفته بیست و ششم محرز و مسلم است.

بنابراین، نظربه لزوم رعایت اصل انصاف در تعیین تنبیه با اعلام کسب ۹ امتیاز از تیم سردار بوکان در فصل آینده و کسب ۶ امتیاز از تیم‌های شاهین بندر عامری و شهید قندی در فصل فعلی و باقی جریمه‌های نقدی ۵۰۰ میلیون تومانی،حکم معترض عنه با اصلاح انجام شده تایید می‌شود.

شهید قندی تنها نماینده یزد در لیگ دسته دوم، یزدلوله در لیگ دسته سوم و تیم سنگ‌آهن بافق بعد از قهرمانی در لیگ برتر استان به زیرگروه دسته سوم قهرمانی باشگاه‌های کشور صعود کردکه موفق به راهیابی به مراحل بالای مسابقات و کسب امتیاز لازم برای ماندگاری در این لیگ نشد.

تیم شهید قندی در لیگ دسته دوم در گروه دوم با تیم‌های پاس همدان، نیروی زمینی تهران، شهرداری ماهشهر، سرداربوکان ،مس شهربابک، نفت امیدیه، شهرداری بم، میلادمهر تهران، شهدای بابلسر، شمس‌آذر قزوین، اترک بجنورد، شاهین بندرعامری و عقاب تهران هم‌گروه بود.

رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتبال کشور با حضور۲۸ تیم در ۲گروه ۱۴ تیمی به صورت رفت و برگشت و دوره‌ای پیگیری شد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: