شنبه ۰۴ تير ۱۴۰۱ - June 25 2022
کد خبر: ۷۸۴۲
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴
عجب شیر پرس _ استاندار آذربایجان‌شرقی تأکید کرد: پیش‌شرط اصلی آموزش حضوری مدارس استان در سال تحصیلی پیش رو، ایمنی و سلامت معلمان، دانش‌آموزان و اولیا است.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمدرضا پورمحمدی روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در اردوگاه الغدیر تبریز برگزار شد، با قدردانی از دست‌اندرکاران نظام تعلیم و تربیت استان، گفت: شورای آموزش و پرورش استان در بحث آموزش عملکرد خوبی داشته و نظام آموزشی هرگز تعطیل نشده است.

وی خاطرنشان کرد: البته هیچ شیوه آموزشی جایگزین آموزش حضوری نخواهد بود و از این جهت با آسیب‌هایی مواجه شده‌ایم.

پورمحمدی با تأکید بر اینکه سبک زندگی باید با شرایط کرونایی تطبیق داده شود، افزود: در ایام شیوع کرونا با تلاش‌های فرهنگیان و همکاری اولیا، شاهد کسب رتبه‌های تک‌رقمی کنکور و ارتقای نرخ سوادآموزی استان بوده‌ایم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تمهیدات وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس، گفت: پیش‌بینی‌های لازم در حال تصویب و عملیاتی شدن است؛ سال گذشته نیز با ابتکار وزارت آموزش و پرورش، شبکه شاد به سرعت استقرار یافت و آموزش در مدارس حتی قبل از دانشگاه‌ها شروع شد.

پورمحمدی تأکید کرد: پیش‌شرط آموزش حضوری در مدارس، واکسینه کردن کادر آموزش و پرورش، دانش‌آموزان و اولیا در سراسر کشور و همچنین تأمین فضاهای آموزشی کافی است.

وی افزود: سامان‌دهی نیروی انسانی برای اینکه هیچ کلاسی بدون معلم نباشد نیز جدی گرفته شود و از ظرفیت خیران در این زمینه استفاده شود.

وی در خصوص به‌کارگیری نیروهای ی خدماتی در سیستم تعلیم و تربیت نیز قول پیگیری داد و گفت: پیشنهاد تشکیل کلاس‌ها با جمعیت حداکثر ۳۰ نفر در این جلسه تصویب می‌شود و بعد از مجوز ستاد مقابله با کرونا اجرایی خواهد شد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: