جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - December 09 2022
کد خبر: ۷۷۷۱
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۷
عجب شیر پرس _ رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا از هموطنان خواست نکات کلیدی و اساسی را در جلوگیری از سرقت منزل مورد توجه قرار دهند.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از خبرگزاری ایلنا، سرهنگ "شهاب امینی" با اشاره به شناسایی و دستگیری چند باند حرفه ای سرقت منزل توسط کارآگاهان پلیس آگاهی سراسر کشور، اظهار داشت: مهم ترین دلیل تاکید پلیس برای رعایت نکات ایمنی در منازل، وجود ارتباط معنادار بین سرقت منزل با موضوع احساس امنیت است؛ چرا که در صورت بروز سرقت، ممکن است آرامش و اطمینان خاطر موجود در خانواده با خدشه مواجه گردد.  

وی افزود: یکی از عواملی که موجب طمع سارقان برای دستبرد به منازل می شود، احتمال وجود اموال و اشیای کم حجم اما در عین حال با ارزش و گرانقیمت می باشد که هم میهنان می توانند به جای نگهداری مقادیر زیاد و غیر متعارف طلا، جواهرات، سکه، ارز (دلار، یورو و...) در منزل، سپرده گذاری در صندوق امانات بانک ها را به عنوان جایگزینی مناسب و ایمن مورد توجه قرار دهند.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا در ادامه به کسانی که امکان دسترسی به صندوق امانات بانک ها را ندارند، توصیه کرد: هموطنان در این شرایط می بایست به تناسب نگهداری اشیا و اموال با ارزش، نسبت به ارتقای ضریب ایمنی منازل خود از طریق نصب دوربین های مداربسته، سامانه های اعلام سرقت (دزدگیر)، استفاده از نرده و حفاظ های مناسب در طبقات اول و دوم ساختمان و... اقدام تا احتمال وقوع سرقت را به حداقل ممکن برسانند.  

سرهنگ امینی در پایان از هموطنان خواست قبل از صدور اجازه ورود به افراد غریبه و ناشناس به منازل (تحت عناوین مختلف از جمله مامور برق، گاز، آب، بهداشت و...)، نسبت به شناسایی و احراز هویت آنان اقدام کرده و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را در اسرع وقت با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ درمیان بگذارند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: