جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - February 03 2023
کد خبر: ۷۵۳۵
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶
فرماندار تهران:
عجب شیر پرس _ فرماندار تهران گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم‌های عزاداری محرم الزامی است و هیئت‌های مذهبی موظف به اجرای این دستورالعمل‌ها هستند.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از خبرگزاری فارس، عیسی فرهادی معاون استاندار و فرماندار تهران ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری ماه محرم، با اشاره به شرایط شکننده و همه گیری شیوع ویروس کرونا و همزمانی آن با ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) اظهار کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم‌های عزاداری محرم الزامی است و هیئت‌های مذهبی موظف به اجرای این دستورالعمل‌ها هستند.

وی خطاب به مسؤولان برگزاری مراسم‌های عزاداری در تهران گفت: مسؤولان امر باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تعداد شرکت‌کنندگان و زمان برگزاری مراسم به مدت ۲ ساعت توجه داشته باشند و مراسم‌ صرفا در مکان‌های روباز و دارای مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شود.

فرماندار تهران افزود: ضمن تشکر  از همه کسانی که در این مناسبت و مناسک مذهبی  رعایت کامل پروتکل ها به عزاداری سرور و سالار شهیدان می پردازند خاطر نشان کرد: از همه هیات ها، مساجد و  برگزار کنندگان  مراسم ها واقعا عاجزانه تقاضا می کنیم که مسائل مربوط به پروتکل های بهداشتی و ابلاغیه های مصوب قرارگاه و ستاد ملی را حتما مراعات کنند.

فرهادی با درخواست از مردم عزیز تهران برای رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی، گفت: برخی از مجالس در داخل خانه ها برگزار می شود خواهش ما این است که با مراعات این موضوعات انجام شود.

فرماندار تهران در پایان با تاکید بر اینکه شرایط کنونی کشور به لحاظ روند شیوع بیماری خطیر و حساس است؛ گفت: هرکاری را که انجام میدهیم اگر هماهنگی و همدلی مردم نباشد امکان موفقیت در آن نیست.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: