جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - February 03 2023
کد خبر: ۶۶۲۷
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴
عجب شیر پرس - مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی هرمزگان گفت: امسال سطح زیرکشت گندم در استان ۱۲ هزار و ۴۰۰ هکتار است و هزار هکتار نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
کاهش بارندگی و گرم شدن هوا علت کاهش تولید گندم هرمزگان

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایسنا، رضا امیری زاد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امسال پیش بینی می‌شود ۴۵ هزار تن گندم در استان برداشت شود که نسبت به پارسال ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش دارد، افزود:خشکسالی، کاهش بارندگی و گرم شدن هوا از مهمترین عوامل کاهش تولید گندم در استان است.
مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی هرمزگان گفت: کیفیت گندم تولیدی استان مناسب است و فقط عملکرد تولید کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان حاجی آباد قطب تولید گندم در استان است وشهرستان‌های رودان، میناب، پارسیان و بستک از دیگر مناطق تولید گندم هستند، اظهار کرد:برداشت گندم تا خرداد ادامه دارد.

مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی هرمزگان اضافه کرد: همزمان با برداشت گندم خرید تضمینی این محصول نیز آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه براساس مصوبه هیات دولت هرکیلوگرم گندم معمولی به قیمت چهارهزار تومان و گندم دوروم به قیمت تضمینی ۴ هزار و ۲۰۰ تومان از کشاورزان خریداری می‌شود، خاطرنشان کرد:امسال ۱۵ مرکز خرید تضمینی گندم در استان در نظر گرفته شده است.

امیری زاد عنوان کرد: ۷ مرکز در شهرستان حاجی آباد، دو مرکز در شهرستان بندرعباس، دو مرکز در شهرستان میناب، دو مرکز در شهرستان رودان، یک مرکز در شهرستان پارسیان و یک مرکز در شهرستان بستک فعال است.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا در مدت ۴۸ ساعت پول خرید گندم به حساب کشاورزان واریز شود، اضافه کرد:خرید تضمینی گندم تا پایان تیر ادامه دارد و پارسال ۵۲ هزار تن گندم در استان برداشت شد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: