جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - February 03 2023
کد خبر: ۴۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
عجب شیر پرس - رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل از نهایی شدن سند آمایش سرزمین در این استان خبر داد.

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، داود شایقی افزود: سند آمایش استان اردبیل در مراحل نهایی تایید و مورد تصویب کمیسیون تخصصی سازمان برنامه و بودجه قرار گرفته و در نیمه اول سال جاری برای اجرا به استان ابلاغ خواهد شد.

وی اظهارداشت: آمایش سرزمین شامل برنامه‌ریزی و سازمان دادن به نحوه اشتغال فضا ، تعیین محل سکنای انسان‌ها ، محل فعالیت و تجهیزات و کنش‌های بین عوامل مختلف نظام اجتماعی - اقتصادی است و توسعه متوازن استان در گرو داشتن سند آمایش سرزمینی است و بدون آن مسیر توسعه هموار نخواهد شد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل ادامه‌داد: در آمایش سرزمینی باید نگاه استانی داشت و کلیه ظرفیت‌های منطقه را در نظر گرفت و به گونه‌ای عمل کرد که راه برای جذب سرمایه‌گذاری اشتغال‌آفرین فراهم شود.

‌شایقی بیان‌کرد: سند توسعه شهرستان‌ها نیز به تناسب سند آمایش استان در مرحله تدوین است و در نیمه اول امسال برای اجرا به شهرستان‌ها ابلاغ خواهد شد.

وی افزایش حقوق کارکنان را یادآور شد و افزود: کارکنان استان از ۲۰ درصد افزایش مرزی ، ۵۰ درصد حقوق و ۱۵ درصد افزایش سالانه بهره‌مند شدند که نشان از حمایت دولت از کارمندان است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل اظهارداشت: با توجه به شرایط درآمدی کشور امسال پرداختی کارکنان به ویژه اضافه‌کار و سایر مزایا به حداقل می‌رسد و ضروری است  دستگاه‌های اجرایی کارکنان خود را در این زمینه به درستی توجیه کنند.

شایقی با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام جهش تولید بیان‌کرد: شایسته است مدیران دستگاه‌های اجرایی توسعه‌ای و زیربنایی استان بویژه بخش کشاورزی، صنعت و گردشگری در این زمینه هدف‌گذاری خود را تبیین و ارائه کنند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل ضرورت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام را یادآور شد و گفت: آنچه که در سال ۹۹ هدف‌گذاری شده اجتناب از آغاز پروژه‌های جدید و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در کنار حفظ تولید در واحدهای صنعتی است که امید است با بهبود شرایط کنونی بستر و زمینه این کار به شکل درست فراهم آید.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: