جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - February 03 2023
کد خبر: ۴۹۰۸
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۲
عجب شیر پرس - استاندار اردبیل گفت: توسعه ایده‌آل فضای سبز در مناطق مختلف استان نیازمند حرکت جمعی و همکاری تمام حوزه‌های مرتبط و مردم است.
توسعه ایده‌آل فضای سبز نیازمند حرکت جمعی استبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، اکبر بهنامجو  اظهارداشت: استان اردبیل با وجود ظرفیت‌های بالای آب و هوایی و طبیعت بکر با کمبود فضای سبز مواجه است و باید تلاش شود روز به روز فضاهای سبز گسترش یابد.
وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته اقداماتی در راستای توسعه فضای سبز در استان انجام گرفته ، گفت: این برنامه‌ها بدلیل مشکلات و برخی موانع نیمه‌تمام مانده است.
استاندار اردبیل ادامه‌داد: با اینکه حوزه‌های متولی در راستای ایجاد فضای سبز در استان تلاش می‌کنند ولی این اقدامات کافی نبوده و لازم است اقشار مختلف مردم به این حوزه ورود کنند.
بهنامجو با تاکید بر حراست از فضاهای سبز و مناطق نمونه گردشگری مانند دریاچه شورابیل افزود: این فضاها متعلق به نسل‌های بعدی است و همچنین مراقبت از آن برای حفظ چهره سبز شهری ضروری می‌باشد.
استاندار اردبیل ممانعت از ساخت و ساز در فضای سبز را اولویت اقدامات در راستای حراست از چهره سبز شهرها عنوان کرد و افزود: از هرگونه احداث ساختمان به بهانه ایجاد اشتغال محدود ممانعت به عمل می‌آید.
وی بیان‌کرد: در راستای حفظ مناظر طبیعی استان از هر گونه ساخت و ساز و تخریب فضای سبز و طبیعت اطراف جاده‌ها جلوگیری شده و تلاش می‌شود در برنامه‌ریزی طرح‌های جامع گردشگری این موارد لحاظ شود.
بهنامجو گفت: با هدف حفظ  شعاع دید برای چشم‌اندازهای طبیعی استان از جمله سبلان از اقدامات کوچک زیربنایی در مسیرهای دید این مناظر جلوگیری می‌شود.
وی تصریح‌کرد: در خصوص احداث مجتمع آبگرم‌های معدنی نیز حفظ طبیعت و فضای سبز در اطراف چنین طرح‌هایی مد نظر قرار گرفته و از تخریب فضاهای سبز به بهانه ساخت مجتمع آبگرم ممانعت به عمل می‌آید.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: