جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - February 03 2023
کد خبر: ۴۸۹۱
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱
عجب شیر پرس - نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: ایران در مبارزه با کرونا موفق‌تر از کشورهای اروپایی عمل کرده است.
نماینده خلخال: ایران در مبارزه با کرونا موفق‌تر از کشورهای اروپایی عمل کرده است

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، دکتر بشیر خالقی  اظهارداشت: در حال حاضر تمامی کشورها با پاندمی کرونا مواجه هستند ، اما باید این موضوع را هم در نظر بگیریم که ایران در مقایسه با کشورهای اروپایی که هیچ تحریمی ندارند و از امکانات خوبی هم در حوزه سلامت برخوردارند، بسیار خوب عمل کرده است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ داروی قطعی برای مقابله با کرونا وجود ندارد، افزود: اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند می‌توان امیدوار به شکست کرونا ویروس و ایجاد بستری امن برای از سرگیری فعالیت‌های اجتماعی بود، در غیر این صورت همچنان باید نگران سلامت جامعه و معیشت مردم کشور بود.

وی همچنین با اشاره به ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوط به گام دوم فاصله‌گذاری اجتماعی در معابر اظهارداشت: برای مدیریت مراکز تجمعی در سطح شهر برنامه‌ریزی‌های خوبی شده و مردم هم در نانوایی‌ها، پاساژها، ادارات و دیگر مراکز پر رفت آمد تا حد زیادی این مساله را رعایت می‌کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: به دلیل مشکلات اقتصادی موجود امکان ادامه قرنطینه و تعطیلی مراکز دولتی و کسب و کارها وجود نداشته، از طرفی مردم هم به دلیل همین مشکلات بیش از این امکان خانه ماندن نداشتند، از این رو  باید با این واقعیت روبرو شده و فعالیت کسب و کارها را در کنار رعایت مسائل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی آغاز می‌کردیم.

وی با اشاره با بیان اینکه پرداخت یک میلیون وام در شرایط فعلی دردی از مردم دوا نمی‌کند، افزود: از مردم درخواست می‌کنم تا حد امکان در خانه بمانند ، اما اگر مجبور به خروج از خانه هستند همچنان فاصله‌گذاری اجتماعی را جدی گرفته و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

نماینده خلخال وکوثر و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مورد انتشار خبری مبنی بر تعدیل پرستاران بیمارستان‌های خصوصی که باعث از دست دادن شغل تعدادی از آنها شده و یا برخی پرستاران را در آستانه بیکار شدن قرار داده ،گفت: بیشتر بیمارستان‌های خصوصی به دلیل شیوع بیماری کرونا و کاهش تعداد جراحی‌های الکتیو و خالی ماندن تخت‌های بیمارستانی با مشکلات اقتصادی مواجه شده و قادر به پرداخت هزینه‌های خود نیستند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: