جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - February 03 2023
کد خبر: ۴۸۶۹
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۱
عجب شیر پرس - استاندار اردبیل گفت: اراضی ملی به عنوان میراث آیندگان و ثروتی که همه در آن سهیم هستند باید مراقبت و به نسل آینده برسد.
اراضی ملی به عنوان میراث آیندگان مراقبت شودبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از مهر، اکبر بهنام جو  در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی و منابع طبیعی تصریح کرد: بیت‌المال مانند نفت با ارزش است و باید برای استفاده نسل بعدی نیز از آن حفاظت شود.

وی با تاکید بر تلاش بیش از پیش دستگاه‌های اجرایی مرتبط با اراضی و منابع ملی از جمله مراتع، جنگل‌ها، حریم رودخانه‌ها، زمین‌های شهری افزود: باید دستگاه‌های اجرایی طوری عمل کنند که هیچ راه نفوذی برای افراد سودجو وجود نداشته باشد.

استاندار اردبیل همکاری دستگاه‌های اجرایی و شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی و منابع طبیعی را در راستای هم عنوان کرد و گفت: در صورتی که دستگاه‌های اجرایی در کنترل افراد سودجو و متخلف با مشکل مواجه شوند، این شورا وارد عمل می‌شود.

بهنام جو مراقبت از اراضی حریم جاده‌ها و خصوصاً نقاط گردشگری را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی مرتبط باید جلوی هر گونه ساخت و ساز بدون بهره‌وری در این اراضی را که ممکن است در آینده چهره گردشگری استان را خدشه دار کند، بگیرند.

وی اضافه کرد: در صورتی که سرمایه گذاری با هدف ایجاد اشتغال بالا و بهره‌وری اقتصادی و صادراتی برای استان درخواست صدور مجوز کند، بررسی می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل نیز در این جلسه با تاکید بر نظارت بیش از پیش دستگاه‌های اجرایی مرتبط بر اراضی ملی و منابع طبیعی استان، ورود به موقع این دستگاه‌ها را در کاستن از پرونده‌های مرتبط با تخریب و تصرف مؤثر دانست.

ناصر عتباتی افزود: اگر دستگاه‌های اجرایی مرتبط در احداث بنا، نظارت بر جنگل‌ها و مراتع، حریم رودخانه‌ها، حریم راه‌ها و زمین‌های شهری نظارت داشته باشند، تا حد زیادی از حجم ورود پرونده به حوزه قضائی کاسته می‌شود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر هفت هزار و ۹ رقبه، ۳۸۱ هکتار موقوفه، شش هزار و ۳۳۷ کیلومتر حریم راه، ۸۱۳ هزار هکتار اراضی، سه هزار و ۴۰۰ کیلومتر طول رودخانه و چندین هزار متر زمین شهری داریم که نیاز به مراقبت دارند و باید مدیران حوزه‌های مربوطه از این اموال که متعلق به کل ملت است، حراست کنند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: