سه‌شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - November 29 2022
کد خبر: ۴۸۳۹
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۷
عجب شیر پرس _ مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی گفت: در سال گذشته ۶۰ مورد آتش‌سوزی در اثر بی احتیاطی مردم در سطح جنگل‌ها و مراتع استان روی داده است.
وقوع ۶۰ مورد آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع آذربایجان‌شرقیبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از  باشگاه خبرنگاران  جوان، قاسمی مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی گفت: در سال گذشته ۶۰ مورد آتش‌سوزی در اثر بی احتیاطی مردم در سطح جنگل‌ها و مراتع استان روی داده است.

 قاسمی افزود: برای پیشگیری از آتش سوزی و جلوگیری از روشن کردن آتش در عرصه‌های منابع طبیعی، تفرجگاه‌ها و کانون‌های بحران آتش در سطح منطقه حفاظت شده ارسباران از جمله شهرستان‌های خداآفرین، ورزقان، اهر و کلیبر ۶۰ بنر هشدار دهنده از سوی این اداره کل نصب شده است.

او گفت: این کار با هدف بالا بردن فرهنگ و آگاهی عمومی در حفاظت از جنگل‌ها، مراتع و پوشش گیاهی و ایجاد حساسیت در بین مردم برای پیشگیری از وقوع آتش سوزی در این مناطق است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه آموزش عمومی در مقاطع مختلف سنی و شغلی میسر می‌شود، گفت: آتش سوزی‌های عمدی و غیرعمدی جنگل‌ها از چالش‌های مهم محیط زیست و منابع طبیعی است که می‌توان با آموزش و آگاهی با شیوه‌های مختلف از جمله رسانه‌ای و سمعی و بصری این چالش را کمتر کرد.

قاسمی، با اشاره به نقش پررنگ رسانه‌ها در تاثیر گذاری و مدیریت افکار عمومی جامعه گفت: همکاری اصحاب و فعالان رسانه‌های استان با این اداره کل برای آگاه سازی مردم از اهمیت جنگل‌ها و مراتع و آگاهی بخشی به آنان نقش بسزایی در کاهش میزان آتش سوزی‌ها ایفا می‌کند.

جنگل‌های ارسباران با ۱۶۴ هکتار وسعت در محدوده کوه‌های قره داغ و رودخانه ارس قرار گرفته است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: