جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - February 03 2023
کد خبر: ۴۷۶۲
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۵
عجب شیر پرس - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از راه‌اندازی پنج مرکز نمونه‌برداری سرپایی ویروس کرونا در مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته استان خبر داد.
پنج مرکز نمونه‌برداری سرپایی ویروس کرونا در استان اردبیل راه‌اندازی شد

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، دکتر بابک نخستین گفت:دو مرکز از این تعداد در شهرستان اردبیل ، یک مرکز در مشگین‌شهر ، یک مرکز در پارس‌آباد و یک مرکز در گرمی مغان جهت اجرایی کردن ۷ گام اجرایی مرکز بهداشت استان برای مهار اپیدمی و کنترل بیماری کرونا راه‌اندازی شده است.

وی بیان‌کرد: در این مراکز نمونه‌برداری از موارد سرپایی گروه هدف برنامه جهت تقویت و تشدید مراقبت و بیماریابی در افراد در تماس با بیماران مثبت قطعی شناسایی شده، انجام می‌گیرد.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی مراکز نمونه‌برداری که با استقرار پزشک، پرستار، کارشناس آزمایشگاه و مراقب سلامت صورت گرفته ،نمونه‌برداری از موارد ارجاع داده شده افراد در تماس نزدیک با بیماران مثبت قطعی بیماری توسط مراقبان سلامت می‌باشد.

دکتر نخستین گفت: انتظار می‌رود پرسنل بهداشتی در شهرستان‌ها همانطوری‌که آموزش‌های لازم را دریافت کردند طبق دستورالعمل ارسالی با نهایت دقت موارد در تماس با بیمار مثبت قطعی را با پیگیری مستمر شناسایی و به این مراکز ارجاع دهند.

وی افزود: نمونه‌برداری از افراد در تماس با فرد مبتلا که علایم مشکوک دارند، طبق مقررات خاص انجام خواهد شد.

تاکنون ۹۱ هزار و ۴۷۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و جان‌باختگان کرونا در کشور هم به ۵۸۰۶ نفر رسیده است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: