دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - March 20 2023
کد خبر: ۱۱۲۴۴
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۲
عجب شیر پرس - مدیر اجرایی طرح کالابرگ الکترونیکی از آغاز اجرای این طرح از امروز در ۳ استان دیگر خبر داد.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمید فرداد مدیر اجرایی طرح کالابرگ الکترونیکی گفت: پس از اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیکی در استان هرمزگان، این طرح از امروز در ۳ استان دیگر اجرایی می‌شود.

وی افزود: استان‌های قزوین، گیلان و مرکزی ۳ استانی هستند که از امروز اجرای طرح آزمایشی کالابرگ الکترونیکی در آن‌ها آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: در قالب این طرح، برای حفظ قدرت خرید مردم قیمت ۱۰ قلم کالای اساسی بر مبنای شهریور ۱۴۰۰ محاسبه و دولت براساس سبد کالای مشخص شده، مابه التفاوت قیمت کالا را در طول دوره پرداخت می‌کند.

همچنین در این طرح، مردم می‌توانند طبق نیاز خانوار، مقدار کمتر یا بیشتری از کالا‌های اساسی مرجع را به انتخاب خود و تا سقف میزان اعتبار یارانه شان خریداری کنند.

فرداد پیشتر گفته بود بر اساس این طرح یارانه یک ماه زودتر در حساب سرپرست خانوار شارژ می‌شود و فرد ۱۰ قلم کالای اعلام شده را بعد از شارژ اعتبار می‌تواند خریداری کند به این صورت که بخشی از قیمت کالا را خودش پرداخت می‌کند و بقیه از یارانه ماه بعد برداشت می‌شود. کالا‌های این طرح شامل شیر، پنیر، ماست، مرغ، تخم مرغ، ماکارانی، شکر و برنج است.

وی در مورد نحوه خرید بر اساس این طرح گفت: برای مثال روغن مایع ۸۱۰ گرمی قیمتش ۶۲ هزار تومان است. شهریور ۱۴۰۰ قیمت این کالا ۱۴ هزار تومان بوده است. شما ۱۴ هزار تومان را نقدا پرداخت می‌کنید و ۴۸ هزار تومان باقیمانده از یارانه پرداخت می‌شود.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: