چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - February 08 2023
کد خبر: ۱۰۸۲۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳
پلیس فتا البرز:
عجب شیر پرس - رییس پلیس فتا البرز با اشاره به افزایش کلاهبرداری ها با ترفند ارسال پیامک جعلی سامانه ثنا گفت: ارسال این نوع پیامک ها همراه با لینک از سوی کلاهبرداران سایبری ، ترفندی برای گمراهی کاربران است .
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، سرهنگ رسول جلیلیان روز شنبه اظهار داشت: پیام های ابلاغ قضایی برای کاربرانی که در سامانه ثنا ثبت نام کردند فاقد لینک بوده و ارسال هرگونه پیام حاوی لینک برای کاربران جنبه کلاهبرداری دارد.

وی اضافه کرد: کاربرانی هم که برای پیگیری پرونده قضایی خود در سامانه ثنا ثبت نام نکردند به نشانی محل سکونت و یا محل کار از طریق پست ارسال می‌شود.

جلیلیان افزود: این گونه پیامک ها، به هیچ وجه با شماره شخصی ارسال نمی‌شود و برای مشاهده وضعیت پرونده ، نیاز به واریز وجه نمی‌باشد.

وی یادآورشد : به منظور اطمینان بیشتر، کاربران می‌توانند به سایت اصلی ابلاغ الکترونیک قضایی به آدرس https:‎//eblagh.adliran.ir مراجعه و از این طریق ابلاغ قضائی خود را بررسی کنند.

وی بیان داشت: کلاهبرداران با جعل نشانی اینترنتی سامانه ثنا (سامانه ثبت نام الکترونیک قضایی) پیامک هایی با عنوان ابلاغیه، ثبت شکایت و امثال آن با لینک جعلی برای کاربران ارسال کرده و از ناآگاهی آن ها سوءاستفاده و اقدام به کلاهبرداری می کنند.

رییس پلیس فتا البرز اضافه کرد: کاربران بدون آگاهی مبلغ ناچیز درخواست شده را از طریق لینک ارسال شده پرداخت می کنند درحالی که یک بدافزار است و مجرمان سایبری با این شگرد مجرمانه، اطلاعات کارت بانکی متقاضیان را به سرقت و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها اقدام می‌کنند.

ارسال پیامک سامانه ثنا همراه با لینک کلاهبرداری است

جلیلیان خاطرنشان کرد: سایت ثنا تنها سامانه رسمی قوه قضائیه برای ارسال ابلاغیه‌های الکترونیک است از مردم خواست مراقب پیامک‌های جعلی کلاهبرداران با عنوان سامانه ثنا باشند.

وی تاکید کرد: پیامک های سازمانی و رسمی از سرشماره های معتبر ارسال می شوند و کاربران به هیچ عنوان به لینک هایی که از طریق سرشماره های ناشناس و شخصی ارسال شده مراجعه نکنند.

رییس پلیس فتا البرز گفت: کاربران در صورت مواجهه با صفحات جعلی، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا گزارش دهند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: