چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - February 08 2023
کد خبر: ۱۰۸۱۵
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۳
وزیر آموزش و پرورش:
عجب شیر پرس - وزیر آموزش و پرورش گفت: طبق سند تحول بنیادین، ۱۰ تا ۲۰ درصد ساعات درسی دانش آموزان باید خارج از مدرسه باشد که در این زمینه برنامه‌ریزی شده و در صورت اجرا، آموزش و پرورش از حالت بسته و خشک خارج می‌شود.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایلنا؛ یوسف نوری در جریان سفر به یزد در دیدار با شماری از دانش آموزان این استان افزود: در مورد ورزش مقطع ابتدایی نیز درخواست‌هایی داشتیم که باید بگویم ما ساعات ورزش ابتدایی را اضافه کردیم ضمن آن که ۳۲ زورخانه نیز برای دانش آموزان کشور در حال ساخت است.

به گفته وی همچنین ۲۱۰۰ زمین چمن و سالن مدرسه در سطح کشور در حال ساخت است که ۱۱۰۰ مورد آن تکمیل شده است.

وی با بیان اینکه برنامه «هر دانش آموز یک هنر» را با همکاری وزارت ارشاد رقم می‌زنیم اظهار داشت: همچنین با فنی حرفه‌ای هم همکاری داریم تا برنامه «هر دانش آموز یک مهارت» را کلید بزنیم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: استان یزد در کنکور سراسری طی ۲۸ سال متوالی صدرنشین بوده است؛ لازم است دانش آموزان این استان در المپیادها هم مثل کنکور، رتبه‌های اول کشور و جهان را کسب کنند.

وی بر تقویت المپیادها و توجه ویژه به آن در وزارتخانه هم اشاره کرد و گفت: همین توجه باعث شده تا هفت مدال کسب شده در سال گذشته در این حوزه به ۲۰ مدال در سال جاری برسد.

نوری ادامه داد: شما دانش آموزان باید علاوه بر کسب و علم و دانش در زمینه هنر هم مهارت داشته باشید تا آن هنر با علم شما عجین شود.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: