چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - February 08 2023
کد خبر: ۱۰۷۶۷
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۲
عجب شیر پرس - رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: هر گونه بهانه برای اینکه خودروسازان داخلی، توانایی ساخت اتوبوس‌های مورد نیاز را ندارند، ‌غلط است.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جعفر تشکری هاشمی رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: از یک سو، اعلام می‌شود که چون خودروسازان داخلی، ظرفیت ساخت اتوبوس ندارند، چاره‌ای جز ورود اتوبوس از خارج نداریم و از سوی دیگر، شرکت‌های خودروساز اعلام می‌کنند در زمینه تولید اتوبوس و تأمین قطعات آن، آمادگی کامل دارند تا در صورت انعقاد قراردادهای لازم و پرداخت هزینه‌های مربوطه، نسبت به تولید اتوبوس و تأمین قطعات مورد نیاز آن اقدام کنند.

وی بیان کرد: با توجه به مجموع مباحث مطروحه در این زمینه، به این نتیجه می‌رسیم که حق با خودروسازان است و باید با آنها قراردادهای لازم، منعقد و هزینه‌های مربوطه پرداخت شود تا قادر به ساخت اتوبوس‌های نو باشند، حتی در مواقعی با استفاده از ظرفیتCKD شرکت‌های خودروساز، می‌توان برای خرید اتوبوس از خارج اقدام کرد.

نماینده مردم تهران در شورای شهر خاطرنشان کرد: بر این اساس، هر گونه بهانه‌ای مبنی بر اینکه خودروسازان داخلی، توانایی ساخت اتوبوس‌های مورد نیاز را ندارند، فرضیه‌ای غلط است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: