دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - December 05 2022
کد خبر: ۱۰۲۳۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶
عجب شیر پرس - رئیس جمهور شهادت حسن اجاقی در اغتشاشات تبریز را تلفنی به خانواده این شهید بزرگوار تسلیت گفت.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری آقای رئیسی در گفتگوی تلفنی با قدردانی از مجاهدت‌های شهید والامقام حسن اجاقی در مقابله با آشوبگران و صیانت از امنیت شهر تاریخی و ولایتمدار تبریز در روز‌های گذشته شهادت او را به خانواده‌اش تبریک و تسلیت گفت.

رئیس جمهور حضور پرشکوه مردم در مراسم تشییع شهید اجاقی را نماد دلبستگی جامعه با فرهنگ ایثار و شهادت دانست و خاطرنشان کرد: حضور حماسی مردم شهر تبریز در مراسم تشییع پیکر این شهید بزرگوار، نشانه قدرشناسی این مردم نسبت به مدافعان امنیت و انزجار آنان از آشوب‌طلبان و اخلال‌گران نظام و امنیت عمومی است.

آقای رئیسی خطه قهرمان‌پرور آذربایجان را گرانیگاه مبارزه برای استقلال و آزادی ایران در تاریخ معاصر خواند و گفت: تبریز چه در جریان انقلاب اسلامی و چه در پیش از آن، همواره یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های دفاع از استقلال و آزادی ایران بوده است و امروز نیز مردم ولایتمدار و میهن‌دوست این شهر، اجازه نخواهند داد امنیتی که به بهای خون صد‌ها هزار شهید بدست آمده، از سوی گروه‌های سازماندهی‌شده و معارضان جمهوری اسلامی ایران خدشه‌دار شود.

رئیس جمهور در پایان این گفتگو بر پیگیری پرونده شهادت شهید اجاقی از سوی مراجع مسئول تاکید کرد و به خانواده این شهید اطمینان داد دولت با جدیت در کنار دستگاه‌های امنیتی و قوه قضائیه، در راستای مجازات عاملان این جنایت تلاش خواهد کرد.

شهید حسین اجاقی از بسیجیان شهر تبریز چهارشنبه ۳۰ شهریور در جریان مقابله با اغتشاشات اخیر در این شهر، از سوی آشوبگران مورد اصابت چاقو قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: