دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - December 05 2022
کد خبر: ۱۰۱۸۸
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۵
عجب شیر پرس - با نواخته شدن زنگ مهر، دانش‌آموزان پس از دو سال تعطیلی کرونایی، مهر ۱۴۰۱ را با آموزش حضوری آغاز کردند.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از تسنیم، دانش‌آموزان سراسر کشور مهر امسال را با آموزش حضوری آغاز کردند و امروز شنبه دوم مهر همزمان با نواخته شدن زنگ مهر دانش‌آموزان راهی مدارس شدند.

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دبستان دخترانه شهید حسین‌مردی شهر تهران با حضور رئیس جمهور آغاز شد، در این مراسم آهنگ سلام فرمانده پخش شد و دانش‌آموزان دبستانی آن را همخوانی کردند.

به گفته وزیر آموزش و پرورش، امسال پیش‌بینی می‌شود 16 میلیون دانش‌آموز در مدارس کشور حضور داشته باشند اما تا به امروز 15 میلیون و 800 هزار نفر در مدارس ثبت‌نام کرده‌اند که این آمار با احتساب بزرگسالان است، بنابراین بخشی از دانش‌آموزان هنوز ثبت‌نام نکرده‌اند‌.

به منظور کنترل ترافیک تهران، ساعت کار مدارس دچار تغییراتی شده است و طبق اعلام آموزش و پرورش شهر تهران، همه مدارس شهر تهران موظف به رعایت مصوبه استانداری تهران درخصوص ساعات کار مدارس هستند بر این اساس ساعت کار مدارس ابتدایی از 8:30 صبح تا 12:30 ظهر و ساعت آموزش مدارس متوسطه 7:30 صبح آغاز می‌شود. گفتنی است ساعت مدارس دو شیفته تهران، بدون کسر ساعت آموزشی راس ساعت 13:15 خواهد بود.

هزینه بالای سرویس مدارس یکی از مشکلات پیش روی خانواده‌ها در سال تحصیلی جدید است؛ البته وزیر آموزش و پرورش از حل مشکل خبر داد و گفت: نرخ سرویس مدارس در صد قابل توجهی کاهش پیدا کرده است و اگر مبالغ اضافه‌ای از مردم دریافت شده است باید برگردانده شود.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: