دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - December 05 2022
کد خبر: ۱۰۱۳۳
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶
از سوی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام شد؛
عجب شیر پرس - مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرد: بیشترین شکایات مردم از عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، مربوط به نانوایی‌ها است.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گزارش آخرین وضعیت بررسی رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور در مقابله با ویروس کرونا و تشریح جدیدترین گزارش عملکرد بخش بهداشت شکایات مردمی سامانه ۱۹۰ را اعلام کرد.

آخرین وضعیت کشوری نتایج اقدامات ناشی از تشدید بازرسی ها از تاریخ ۱۶ تا ۲۳ شهریورماه ۱۴۰۱ به این شرح است؛ از تعداد ۳۵۷۷۸۰۷ مرکز تهیه توزیع و عرضه و فروش موادغذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، ۱۹۴۱۶۷ مرکز مورد بازرسی قرار گرفته اند و از تعداد ۳۵۷۹۹ مرکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش موادغذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی که اخطار دریافت کرده و به مراجع قضایی معرفی شده اند، ۸۱۱ مرکز پلمپ شده اند.

مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت همچنین در این گزارش به تشریح آخرین وضعیت بخش بهداشت شکایات مردمی سامانه ملی پاسخگویی ۱۹۰ وزارت بهداشت در مقابله با ویروس کرونا پرداخته و تعداد شکایات مردمی پاسخ داده شده را ۵۷۳۷ تماس و تعداد شکایات ثبت شده را نیز ۲۱۱۸ مورد شکایت عنوان کرده است.

در این زمینه، شکایت از عرضه مواد غذایی فاسد در اصناف تهیه و توزیع مواد غذایی، در صدر جدول قرار گرفته است. همچنین، بیشترین مکان مورد گزارش برای ثبت شکایات بهداشتی مربوط به نانوایی ها بوده است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: