جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - February 03 2023
کد خبر: ۱۰۰۳۷
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۷
وزیر بهداشت:
عجب شیر پرس - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کمبود خاصی در راستای تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و درمانی در مرزهای تردد زائران اربعین وجود ندارد.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، بهرام عین اللهی روز شنبه در بدو ورود به ایلام اظهار داشت: در بازدید امروز از پایانه مرزی مهران تلاش خواهیم کرد اگر مشکلی در این خصوص وجود داشت در سریعترین زمان ممکن برطرف شود.

وی یادآور شد: سفر امروز ما به استان ایلام و بازید از پایانه مرزی مهران در راستای خدمات رسانی بهتر و مطولب تر به زائران اربعین است که تا دقایقی دیگر از نحوه خدمات رسانی بهداشتی و درمانی در مرز بین المللی مهران بازدید خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه تمام پرسنل درمان و خدمات بهداشتی در مناطق مرزی به صورت داوطلبانه فعال هستند، تاکید کرد: توجه اصلی ما به مساله گرمازدگی در مرز مهران است که در جریان بازدید اواسط هفته گذشته اقدامات خوب و به موقعی انجام شد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: بر اساس گزارش های رسیده خدمات رسانی بهداشتی درمانی در مرزها در مجموع مطلوب بوده و تنها در روز پنجشنبه هفته گذشته و با توجه به حجم بسیار زیاد زائران در مرز و پایانه مهران مشکلاتی بوجود آمد که تلاش کردیم در کمترین زمان ممکن برطرف شود.

عین اللهی اضافه کرد: مرز بین المللی مهران یکی از پایانه های اصلی در بحث کنگره اربعین است که در این ایام بیشترین میزان تردد زائران از این مرز انجام می شود، تلاش ما این است تا در بازدید امروز از زیرساخت‌های این مرز در جریان کمبودها و کاستی‌ها قرار گرفته و در زمینه رفع آنها اقدام کنیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به همراه رییس سازمان اورژانس کشور دقایقی پیش به منظور بازدید از مرز مهران با استقبال رسمی جمعی از مدیران کل از طریق فرودگاه شهدای ایلام وارد این استان شد.

شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد نزدیک‌ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات این کشور است که امروز به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زوار با کشور همسایه تبدیل شده است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: