يکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - September 25 2022
کد خبر: ۹۹۴۴
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۵
عجب شیر پرس -مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران گفت: باید امکانات برای حضور زنان بیشتر شود و در شهرداری تهران نیز هر کاری از دست ما بر آید دریغ نمی‌کنیم.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مریم اردبیلی با اشاره به اینکه در حوزه توانمندسازی زنان، دوره ها، برنامه ها و اقداماتی انجام شده است، اظهار کرد: هدف نمایشگاه زنان و تولید ملی، ارائه محصولات ملی بانوان سرپرست خانوار است که در فضای نمایشگاهی به متراژ ۴۷۰۰ متر در دو بخش فضای نمایشگاهی داخلی و بیرونی در بوستان گفت و گو برگزار می شود.

وی بیان کرد: بیشتر غرفه داران از مجموعه های کارآفرین، مشاغل خانگی زنان و تولیدکنندگانی هستند که از زنان سرپرست در کارگاه های تولیدی خود استفاده کرده و اشتغال برای آنها ایجاد کرده اند.

به گفته اردبیلی ۴۶۵۲ نفر محصولات خود را در نمایشگاه امسال در ۳۱۰ غرفه عرضه می کنند.

وی با بیان اینکه محصولات زنان سرپرست خانوار شهر تهران در این نمایشگاه عرضه می شود، تاکید کرد: کارهای دیگری که برای زنان سرپرست خانوار انجام داده ایم. اجرای دوره های مشاور رایگان، سلامت محور و ایجاد بازارچه های دائمی و فصلی برای عرضه محصولات زنان سرپرست خانوار است.

مشاور امور بانوان شهرداری تهران گفت: برای فرزندان زنان سرپرست برنامه ریزی برای ارتقای شغلی و آموزشی و پرورش استعداد آنها دنبال می شود.

اجرای طرح «خانواده امن» در تهران

اردبیلی با بیان اینکه مجموعه طرح های نوآوری و کنشگری دختران جوان نیز برگزار شده است، ادامه داد: به هزار دختر تهرانی در این زمینه آموزش هایی داده شد و در نظر داریم در روز دانش آموز نمایشگاهی که دستاورد این آموزش هاست را برگزار کنیم.

وی با اشاره به اجرای طرح «خانواده امن» در تهران بیان کرد: رویکرد خانواده محوری و کنشگری خانواده های تهرانی شروع شده و تسهیلگرانی در محله های شهر تهران با سوال از شهروندان برای دستیابی به شاخص ها مطالعاتی را انجام می دهند.

اردبیلی با بیان اینکه ویژه برنامه تهران به روایت دختران برگزار شد، تاکید کرد: در محرم و صفر مجموعه زیر آسمان روضه را در بوستان ها و مراکز شهربانوها برگزار کردیم.

آزادی به شرط اشتغال زنان زندانی براساس تفاهمنامه جدید

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران گفت: تفاهم نامه ای با زندان زنان داشتیم بر این مبنا که زنان زندانی در خانواده خود بیشتر حضور داشته و به نوعی آزادی به شرط اشتغال داشته باشند.

وی افزود: بر مبنای این تفاهم، امور بانوان شهرداری تهران برای زنان زندانی ایجاد اشتغال می کند و این زنان به شرط حضور در محل کاری که برای آنها در نظر گرفته می شود، مابقی دوره محکومیت خود را طی می کند.

مشاور امور بانوان شهرداری تهران ادامه داد: همانطور که می دانید در استان تهران ۸۰۰ زن زندانی داریم و تعهد کردیم برای ۲۰۰ زن امکان اشتغال را فراهم آوریم که قوه قضائیه نیز قبول کردند و بسته های آموزشی و مشاوره ای و اشتغال را در این زمینه فراهم کردیم.

به گفته وی در حال حاضر ۱۶۵ زن زندانی در این طرح تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند.

امکانات برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها بیشتر شود

مشاور امور بانوان شهرداری تهران بیان کرد: باید امکانات برای حضور زنان بیشتر شود و در شهرداری تهران نیز هر کاری از دست ما بر آید دریغ نمی کنیم.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: