جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - June 14 2024
کد خبر: ۹۲۳۳
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۶
در دیدار هیات نظامی ارتش پاکستان؛
عجب شیر پرس - فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امنیت جمهوری اسلامی پاکستان را معادل امنیت جمهوری اسلامی ایران می‌دانیم، بر توسعه و تحکیم مناسبات و همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف به ویژه ارتقای هرچه بیشتر امنیت مرزهای مشترک و مبارزه با تروریست‌ها تاکید کرد.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، ژنرال ندیم رضا رئیس کمیته مشترک روسای ستاد ارتش پاکستان در راس هیات نظامی با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه با سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرلشکر سلامی در این دیدار ضمن خیر مقدم و خوشامدگویی به هیات پاکستانی با تاکید بر مناسبات نزدیک و ریشه‌دار دینی، فرهنگی و تاریخی دو ملت، کشور و نیروهای نظامی ایران و پاکستان اظهار کرد: ما دو ملت مسلمان هستیم که خدای واحد، پیامبر عظیم الشأن و قرآن ما را به یکدیگر پیوند داده است علاوه بر این یک فرهنگ غنی مشترک که دو ملت را به هم متصل می‌کند از عوامل دیگر این احساس برادری است و در کنار آن همسایگی که در مفاهیم و تعابیر قرآنی و تعالیم پیامبر عظیم‌الشأن نیز وجود دارد، درباره همسایگان ما هم صادق است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه در تاریخ ریشه‌دار دو ملت هیچ نشانه‌ای جز دوستی و برادری وجود ندارد، بیان کرد: علاوه بر این اشتراکات قوی و ریشه دار ما به عنوان جزئی از جهان اسلام دشمن های مشترکی داریم.

سرلشکر سلامی از رژیم غاصب صهیونیستی به عنوان دشمن جهان اسلام و بشریت یاد کرد و با بیان اینکه آمریکایی‌ها نیز که تکیه گاه اصلی صهیونیست ها هستند اساساً دشمن حکومت اسلام هستند، فرجام و سرنوشت عادی سازی روابط با صهیونیست های کودک کش را برای برخی حکام منطقه تلخ توصیف و تصریح کرد: سوال مهمی است که رژیم صهیونیستی که قادر به دفاع از خود هم نیست و کاملاً یک رژیمی بدون سیاست است ،چگونه برخی کشورهای اسلامی بر آن تکیه می‌کنند که دارای امنیت یا اقتصاد باشند این مسئله هیچ منطقی ندارد.

وی ارمغان حضور آمریکایی‌ها در جهان اسلام را تفرقه‌های بزرگ، جنگ‌های داخلی طولانی، تخریب خانه‌ها و همچنین آواره کردن مردمان، محروم کردن ملت های مسلمان از ثروت‌های خودشان و در واقع داشتن ناامنی و فقر و عقب ماندگی دانست و گفت: وقتی به افغانستان نگاه می‌کنیم آثار زیان بار و غیر قابل جبران مداخله آمریکایی ها را می‌بینیم همانگونه که ما از این مداخلات ویرانگر آمریکایی ها در افغانستان رنج می بریم ؛مردم، دولت و اساساً کشور پاکستان هم به نحو دیگری رنج می‌برند.

فرمانده کل سپاه در ادامه پس از برشماری حضور نامبارک آمریکایی‌ها در منطقه و کشورهای اسلامی تاکید کرد: به یاری خدا دشمنان ما در حال عقب نشینی هستند و امیدواریم دوباره این کشورها با اعتماد به نفس و همدلی، استقلال خود را بدست آورند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه  امنیت جمهوری اسلامی پاکستان را معادل امنیت جمهوری اسلامی ایران می دانیم، بر توسعه و تحکیم مناسبات و همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف به ویژه ارتقای هرچه بیشتر امنیت مرزهای مشترک و مبارزه با تروریست ها تاکید کرد و گفت:خوشبختانه ما بیشتر ملاقات هایمان طی سالهای گذشته با فرماندهان عزیز ارتش پاکستان بوده است، این نشان دهنده آن است که ما روابط برادری خوبی با ارتش پاکستان داریم و با هر چیزی که بخواهد به آن خدشه وارد کند مقابله می کنیم.

ژنرال ندیم رضا رییس کمیته مشترک روسای ستاد ارتش پاکستان نیز در این دیدار با اشاره به اشتراکات فراوان دو ملت و کشور ایران و پاکستان، تفرقه و اختلاف افکنی در جهان اسلام را ثمره طراحی آمریکا و غرب دانست و گفت:
آمریکایی ها بعد از بیست سال و بدون تامین امنیت افغانستان آنجا را ترک کردند و حضور آنان دستاوردی نداشت.

رئیس کمیته مشترک روسای ستاد ارتش پاکستان همچنین بر توسعه همکاری‌های اطلاعاتی و عملیاتی به منظور تامین امنیت مرزهای دو کشور تاکید کرد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: