شنبه ۰۴ تير ۱۴۰۱ - June 25 2022
کد خبر: ۹۱۳۳
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۲
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور:
عجب شیر پرس - مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: با توجه به اینکه مناطق آزاد محل سرمایه گذاری، تولید، اشتغالزایی و صادرات است می‌توانند کانون نجات اقتصاد کشور باشند.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، سعید محمد در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل جدید منطقه آزاد ارس، افزود: مناطق آزاد محدودیت‌های زیادی دارد و تقریبا تمام مشوقات و معافیت‌هایی که مناطق آزاد از آن برخوردار بوده اند مورد حمله قرار گرفت و همه باید یک‌دل و یک‌صدا برای رونق تولید، اشتغال، سرمایه‌گذاری و صادرات در منطقه تلاش کنند.
وی با اشاره به شتاب و توسعه‌ ارس اظهار داشت: همه‌ ما در یک کشتی هستیم و هدف مشترک‌مان توسعه در مناطق آزاد است و نباید نسبت به یکدیگر انرژی‌هایمان را مستهلک کنیم.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: منطقه آزاد ارس از مهم ترین مناطق آزاد است و همه از نمایندگان مجلس گرفته تا امام جمعه، فرمانداران و سرمایه گذاران هدف مشترکی داریم و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منطقه آزاد تنها هدف ماست.
محمد، با بیان اینکه مناطق آزاد دشمن زیاد دارد، نباید اجازه داد مخالفان مناطق آزاد نظرشان را تحمیل کنند، ادامه داد: افرادی که فلسفه وجودی مناطق آزاد را نمی دانند و حتی یک برگ کاغذ مطالعه نکرده اند، پشت تریبون رفته و مناطق آزاد را به قاچاق، واردات و ایجاد مشکلات ارزی متهم می کنند.
وی یادآوری کرد: رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی امضا تفاهم نامه اعلام کرده که مناطق آزاد محل قاچاق نیست و ما کمترین دغدغه را در حوزه قاچاق از این مناطق داریم.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: واردات منطقه آزاد در سال گذشته حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار بود که عمده آن مربوط به مواد مورد نیاز برای تولیدکنندگان داخلی بوده است.
محمد، با بیان اینکه روند انتصابات در مناطق آزاد پیچیده است و افراد زیادی باید در خصوص آن نظر دهند، افزود: «مجید کیانی» فرزند آذربایجان و چهره‌ای مردمی است و با سال‌ها فعالیت در پروژه‌های ملی و برون‌مرزی در کشورهای منطقه تجربیات گران‌قدری کسب کرده و اطلاعات کافی در حوزه صادرات، ارز و مسایل بانکی دارد.
وی اظهار داشت: کیانی، با تحریم‌ها دست‌ و پنجه نرم کرده و مجموعه‌های چند هزار نفری را اداره و از آن خروجی گرفته است، وی مدیری اجرایی است و در هیات علمی دانشگاه نیز حضور موثر دارد.
در این مراسم «مجید کیانی» به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس معرفی و از خدمات «محسن نریمان» قدردانی شد.


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: