شنبه ۰۴ تير ۱۴۰۱ - June 25 2022
کد خبر: ۹۱۲۰
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۴
معاون فرهنگی وزیر علوم:
عجب شیر پرس - معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: پیگیر راه اندازی سامانه‌ای هستیم که فعالیت فرهنگی دانشگاه‌ها وارد این سامانه می‌شود و متناسب با فعالیت‌های فرهنگی بودجه تخصیص پیدا می‌کند.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از مهر، عبدالحسین کلانتری درباره چگونگی نظارت معاونت فرهنگی وزارت علوم در خصوص نحوه اختصاص ۳ درصد از بودجه سالانه دانشگاه‌ها به فعالیت‌های فرهنگی گفت: همان طور که در جریان هستید دکتر زلفی گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری تا کنون چندین بار در جلسات مختلف در نشست با رؤسای دانشگاه‌ها و نشست‌های مختلف بر اختصاص ۳ درصد از بودجه سالانه دانشگاه‌ها به فعالیت‌های فرهنگی تاکید کرده‌اند.
وی افزود: همچنین وزیر علوم اختصاص ۳ درصد از بودجه سالانه دانشگاه‌ها به فعالیت‌های فرهنگی را به صورت کتبی نیز به دانشگاه‌ها ابلاغ کرده‌اند، بنابراین مقرر شده است که معاونت فرهنگی وزارت علوم بر آن نظارت داشته باشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: بر همین اساس جلساتی را با معاونت اداری مالی وزارت علوم برگزار کردیم و پیگیر راه اندازی سامانه‌ای هستیم که فعالیت فرهنگی دانشگاه‌ها وارد این سامانه می‌شود و متناسب با فعالیت‌های فرهنگی بودجه تخصیص پیدا می‌کند.
وی ادامه داد: اگر دانشگاه‌ها در این زمینه انحرافی داشته باشند، به طور طبیعی توسط ستاد که شأن آن در واقع به نوعی نظارت بر هزینه کرد دانشگاه‌ها است در ردیف خاصی که هیأت امنا مصوب می‌کند، مشخص می‌شود.
وی افزود: امیدواریم این کار در سامانه‌ای که راه اندازی خواهد شد، انجام شود.
براساس این گزارش، در بودجه و اصلاحیه بودجه تفصیلی ۳ درصد از کل بودجه سالیانه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی طی ردیف جداگانه به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها اختصاص یافت.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: