دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - October 18 2021
کد خبر: ۸۱۶۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۱
امیرعبداللهیان در گفتگوی تلفنی با وزیرخارجه جمهوری آذربایجان:
عجب شیر پرس - وزیر امور خارجه کشورمان گفت: تهران و باکو دشمنانی دارند و طرفین نباید به دشمنان فرصت اختلال در مناسبات بین دو کشور را بدهند.

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و «جیحون بایراموف» وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در یک تماس تلفنی آخرین تحولات روابط دوجانبه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وزیر امور خارجه کشورمان با تأکید بر ضرورت احترام متقابل و استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها افزود: تهران و باکو دارای روابط دیرینه‌ای با یکدیگر هستند.

وی تصریح کرد: دو کشور باید مانع سوءتفاهم در مناسبات فی ما بین شده و شایسته است به سرعت روابط خود را در مسیر درست و رو به رشد ادامه دهند.

امیر عبداللهیان همچنین در این گفتگوی تلفنی خاطر نشان کرد: توقع تهران این است که مشکل تردد ترانزیتی کامیون‌ها مرتفع گردد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به عمق روابط دو ملت و دو کشور افزود: تهران و باکو دشمنانی دارند و طرفین نباید به دشمنان فرصت اختلال در مناسبات بین دو کشور را بدهند و نگرانی‌ها را باید از طریق گفتگو و همکاری حل و فصل نمایند.

همچنین «جیحون بایراموف» وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این مکالمه تلفنی رابطه با جمهوری اسلامی ایران را دوستانه خواند و افزود: روابط با کشورهای دوست برای جمهوری آذربایجان در اولویت قرار دارد.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان بر حل و فصل مشکلات از طریق گفتگو و در فضایی آرام و صمیمانه تأکید کرد.

جیحون بایراموف پیشنهاد کرد که مقامات گمرک دو کشور برای حل مشکلات ترانزیت کالاهای ایرانی گفتگو کنند.

وی همچنین بر پیگیری آزادی دو راننده کامیون ایرانی تأکید کرد.

وزرای امور خارجه دو کشور از یکدیگر برای سفر به تهران و باکو دعوت کردند.


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: