يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - September 19 2021
کد خبر: ۷۹۴۸
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
سرپرست وزارت آموزش و پرورش:
عجب شیر پرس - سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: سال تحصیلی جدید باشکوه و پوشش حداکثری و تقدم بر سلامت جسمی و روحی دانش آموزان و معلمان آغاز خواهد شد.

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش امروز در مراسم افتتاح مدرسه ۶ کلاسه شرکت چاپ و نشر کتاب‌های درسی ایران در روستای چارقلی شهرستان گمیشان گفت: این وزارتخانه با تمام امکانات و توان آماده آغاز با شروع سال تحصیلی و گره زدن پیوند دانش آموزان و معلمان در فضای شاد آموزشی است.

او بیان کرد: زمان حضور دانش آموزان در مدارس آرام‌آرام مشخص می‌شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: مهمترین رویکرد این وزارتخانه توسعه عدالت به ویژه عدالت آموزشی بوده و جهت‌گیری و برنامه‌ریزی ما به این سمت است.

کاظمی افزود: باید به دغدغه‌ها و مشکلات دانش‌آموزان و معلمان به ویژه در مناطق محروم توجه بیشتری کنیم و خدمت به مردم این مناطق از برکات نظام جمهوری اسلامی است.

او ادامه داد: توجه به دغدغه‌های مردم نشان از همت جدی در وزارت، توجه به توسعه آموزشی و توجه به اهداف آموزشی به عنوان بخش‌های مهمی از دغدغه‌های آموزشی است.

کاظمی تاکید کرد: مدیران و مسئولان آموزش و پرورش در هر نقطه از کشور باید برنامه‌ریزی کنند که هیچ دانش‌آموزی از برنامه‌های آموزشی عقب نماند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: مدیران کل و معاونان با برنامه‌ریزی متنوع و منعطف و براساس شرایط جغرافیایی، زمینه حضور شاد و بانشاط دانش‌آموزان و همکاران را فراهم کنند.

کاظمی اضافه کرد: با ارزیابی وضعیت آغاز سال تحصیلی جدید وظیفه داریم دغدغه‌های والدین را به حداقل برسانیم.

او تاکید کرد: آغاز سال تحصیلی جدید با رویکرد کاهش دغدغه‌های مردم و همکاران از توجهات و تاکیدات رئیس جمهور است.

به گفته وی بازگشایی تدریجی و آرام آرام مدارس با هدف جلوگیری از به خطر افتادن دانش‌آموزان و کیفیت آموزشی است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مهارت‌های اجتماعی در این وزارتخانه گفت: مهمترین ماموریت ما جامعه‌پذیری دانش‌آموزان است.
کاظمی گفت: امروز به علت حضور فیزیکی نداشتن معلمان و دانش‌آموزان، جامعه دچار آسیب شده که نتایج آن در سالیان آتی مشاهده خواهد شد.

او به کمک و خواسته‌های فرماندار و نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی پاسخ داد و با احداث زمین چمن مصنوعی، به روزسازی امکانات و تجهیزات فناوری، تخصیص سهمیه مازاد امکانات دسترسی به اینترنت برای استفاده در فضای مجازی آموزشی موافقت کرد.

شهرستان گمیشان با هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز و هزار و ۱۰۰ فرهنگی در شمال استان گلستان واقع شده که سال تحصیلی گذشته تعداد ۷۳ دانش آموز ترک تحصیل کرده بودند.

گلستان حدود ۲ هزار و ۵۵۰ باب مدرسه با بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ کلاس درس و بیش از ۳۷۶ هزار دانش‌آموز دارد.

همچنین وظیفه تعلیم و تربیت این دانش‌آموزان برعهده ۲۶ هزار و ۲۷۳ فرهنگی و کارمند است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: