يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - September 19 2021
کد خبر: ۷۹۳۸
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۵
امام جمعه تبریز:
عجب شیر پرس - نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر ضرورت تسهیل تولید گفت: تقویت تولید داخلتنها راه نجات کشور از وابستگی است.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلیآل هاشم روز پنجشنبه در دیدار مدیرعامل مجتمع فولاد بناب با وی، اظهار کرد: باید با همت و کمک نیروهای متخصص کشور به موضوع تولید داخل توجه ویژه داشته باشیم و این موضوع را جدی پیگیری کنیم.

ویتولید داخلی را لازمه تحقق استقلال کشور معرفی کرد و گفت: باید فرهنگ استفاده از مصرف داخلی را ترویج دهیم و در کنار افزایش تولید به موضوع کیفیت در تولید نیز توجه ویژه کنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتیاظهار کرد: باید جلوی اسراف و هدر رفت منابع در کشور گرفته شود تا با مصرف بهینه به اهداف والای انقلاباسلامی دست یابیم.

حجت الاسلام والمسلمینآل هاشمبا بیان اینکه راه دیگر رسیدن به اقتصاد مقاومتی جلوگیری از دولتی شدن اقتصاد کشور است، بیان کرد: اقتصاد کشور باید با رعایت اهلیت و طبق آیین نامه های موجود در قانون به مردم و اشخاص متعهد و متخصص واگذار شود تا شاهد رشد بیش از پیش اقتصاد کشور باشیم.

وی همچنین افزود:بر این اساس باید با برنامه ریزی های دقیق و مدون صنایع، معادن، فولاد و دیگر صنایع کشور را جایگزین نفت کنیم تا اقتصاد متکی به نفت نباشد.

امام جمعه تبریز با قدردانی از زحمات همکاران مجتمع فولاد صنعت بناب در رونق بخشیدن به اقتصاد استان اظهار کرد: اینکه در راستای رونق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی، در حوزه فولاد مجاهدت می کنید و باعث رونق اقتصاد شهرستان بناب و استان می شوید از شما تشکر می کنیم و برای رسیدن به چشم اندازحمایت های خود را اعلام می کنیم.

خطوط تولید مجتمع فولاد صنعت بناب در دست توسعه است

مدیر عامل مجتمع فولاد صنعت بناب نیز در این دیدار گفت:اکنون برنامه های این مجتمع با اولویت توسعه و افزایش خطوط تولید در دست انجام می باشد و با توجه به حضور نیروهای متخصص و مجرب قطعا به این موضوع مهم دست خواهیم یافت.

سورنا زمانیان، همچنین با اشاره به فعالیت ها و اقدامات فرهنگی و اجتماعی این مجتمع تاکید کرد: در ماه های اخیر مجتمع فولاد صنعت بناب در فعالیت های فرهنگی، خیریه و اجتماعی شهرستان گام های خوبی برداشته است و امیدواریم با حمایت های مسئولان فرهنگی شهرستان و استان، شاهد مشارکت بیشتر این مجتمع در حوزه مسئولیت های اجتماعی، فعالیت های فرهنگی و کمک های خداپسندانه باشیم.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی گفت:بنا داریم با افزایش خطوط تولید برای استان اشتغال زایی کنیم.

مدیر عامل مجتمع فولاد صنعت بناب با اشاره به برنامه های پیش رو بیان کرد: با اجرایی شدن برنامه های توسعه ای، امید است شهرستان بناب را قطب فولاد کشور کنیم.

زمانیان، صنعت فولاد را یکی از صنایع اصلی و ضروری کشور بیان کرد و گفت: نیاز به صنعت فولاد یکی از ضروری ترین نیازهای کشور است و توسعه آن بسیاری از مشکلات داخلی را رفع می کند که با تولید این محصول شاهد پیشرفت کشور می شویم و از خروج ارز جلوگیری می کنیم.

مدیر عامل مجتمع فولاد صنعت بناب همچنین در راستای حل مشکلات اقتصادی صنعت استان، پیشنهاد تشکیل کمیته ای از خبرگان صنعتی استانی را به مرکزیت بیت امام جمعه داد و افزود: ارایه پیشنهادهای نوآورانه، مبتکرانه و تقویت طرح‌های توسعه‌ای پیامد مثبت تشکیل چنین کمیته و کارگروهی است که با رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان به طور قطعنتایج خوبی در برخواهد داشت.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: