يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - September 19 2021
کد خبر: ۷۹۳۵
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۸
محرم زاده یخفروزان در نطق میان دستور:
عجب شیر پرس - نماینده مردم اهر و هریس در مجلس گفت: از دولت و مجلس شورای اسلامی می خواهیم مشکل همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته، معوقات و پاداش پایان کار آنها و رتبه بندی معلمان را حل کند و زمینه تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی ها، پیمانی ها و حجمی ها را فراهم کند.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از خانه ملت، احمد محرم زاده یخفروزان در نشست علنی مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود گفت: اقدامات انجام شده دولت و وزیر بهداشت و درمان در خصوص تامین واکسن کرونای مورد نیاز کشور و مردم قابل تحسین است. عین اللهی از جدیت و تلاش وافر شما سپاسگزاریم، همان طور که ملاحظه می کنید همه وزرا برنامه ای که به مجلس ارائه داده اند عملیاتی می کنند امیدواریم این تلاش و زحمات دولت در زندگی، رفاه و معیشت مردم نمایان شود.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس ادامه داد: مردم سخت در فشار اقتصادی قرار دارند، درآمدها پایین، هزینه ها بالا، گرانی و تورم امان مردم را بریده است امید داریم دولت مردمی، دولت تحولگرا با هماهنگی سایر قوا، تدبیر و هماهنگی حکمیانه ای در این خصوص بیاندیشد تا روز به روز آثار این فشار از روی مردم کاسته شود.

این نماینده مجلس بیان کرد: از دولت و مجلس شورای اسلامی می خواهیم مشکل همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته، معوقات و پاداش پایان کار آنها و رتبه بندی معلمان را حل کند و زمینه تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی ها، پیمانی ها و حجمی ها را فراهم کند، از وزیر نیرو درخواست دارم با عنایت بر اینکه مردم حوزه انتخابیه بنده اکثر به شغل مقدس کشاورزی، دامداریو باغداری مشغول هستند نسبت به عملیاتی کردن سدهای شهرستان هریس اقدام کند و همچنین خواهان اجرای فاز دوم نیروگاه ثقل ترکیبی هریس هستیم تا زمینه اشتغال جوانان فراهم شد. مناطقی در اهر و هریس داریم برای ایجاد نیروگاه های بادی مستعد است خواهشمندم نسبت به عملیاتی شدن آن تمهیدات لازم اندیشیده شود.

وی اظهار داشت: وزیر صمت، منطقه ارسباران و اهر سرشار از مواد معدنی از جمله طلا و مس بوده و از طرفی بیکاری و مشکل اشتغال جوانان بی داد می کند، خواهشمند است دستور سریع، قاطع برای عملیاتی شدن و بهره برداری از آنها صادر شود.

محرم زاده گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حرکت انقلابی تان در خصوص برکناری مدیران فاسد بسیار سپاسگزارم، حضرت آقا هم فرمودند که با بازسازی انقلابی، عقلایی و فکورانه ضرورت دارد حتما دولت و تمامی وزرا این دستور را عملیاتی کنند.

این نماینده مجلس مطرح کرد: آقای وزیر بهداشت ایجاد و احداث بیمارستان در ارسباران ضرورت دارد دستور لازم صادر شود. همچنین درمان شهر هریس که زمین آن را خیر اهدا کرده است، احداث آن شروع و دستور لازم صادر شود. وزیر راه و شهرسازی فراهم کردن زمینه احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی از وظایف وزارتخانه شما است که هم مسکن نیازمندان تامین و هم اشتغال ایجاد شد بنابراین تمهیدات لازم ایجاد شود و آسفالت ریزی راه مشکین شهر بسیار ضرورت دارد و پل ورود شهر دو سال است نیمه تمام مانده است در این زمینه دستور جدی صادر شود.

وی افزود: وزیر کشور، شهرستان حوزه انتخابیه بنده با داشتن ظرفیت و پتانسیل های بسیار بالا مستعد ایجاد فرمانداری ویژه است، خواهشمند است با اعمال نظر به این خواسته به حق مردم، دستورات لازم صادر شود. ضمن تشکر از فرماندهان نیروی انتظامی شهرستانهای اهر و هریس در خصوص حفظ و ارتقا امنیت اجتماعی پاسگاه انتظامی شهر زرنک توسط مردم بزرگوار احداث شده و نسبت به تجهیز و بهره بردار از آن دستور لازم صادر شود.

محرم زاده بیان کرد: وزیر ورزش و جوانان مشکلات جوانان وظیفه شما را سنگین کرده است تا کنون نه تنها به ورزش به سایر مشکلات جوانان توجه جدی نشده است از شما انتظار می رود که به ورزش و جوانان و به سایر مشکلات جوانان توجه شود. چمن مصنوعی تنها میدان فوتبال شهرستان هریس تکمیل و بهره برداری نشد است با وجود اینکه سال قبل دستور اجرایی آن گرفته شده بود، ورزشگاه 5 هزارنفری اهر از سال 98 تامین اعتبار ولی عملیاتی نشده است. ورزش همگانی و ایجاد امکانات در روستای بزرگ و مراکز دهستان ها بسیار ضرورت دارد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: