يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - September 19 2021
کد خبر: ۷۹۲۰
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳
رئیس مجلس اتریش‌:
عجب شیر پرس – عضو هیات اعزامی پارلمانی ایران به وین گفت: رئیس مجلس اتریش با اشاره به موضوع کرونا عنوان کرد توفیق ایران در تولید واکسن کرونا قابل تقدیر است و ما در این باره و در دیگر مسائل هم‌چون مسائل تجاری و اقتصادی در کنار ایران هستیم.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از فارس، الهام آزاد عضو هیات اعزامی پارلمانی ایران به وین با اشاره به دیدار چند ساعت قبل هیات پارلمانی ایران با رئیس مجلس اتریش گفت: در این دیدار احمد نادری رئیس هیات پارلمانی ایران در صحبت‌های خود بر گسترش روابط دو کشور ایران و اتریش در حوزه مسائل اقتصادی و... تاکید کرد.

وی افزود: در این دیدار رئیس مجلس اتریش با اشاره به موضوع کرونا، گفت که امروز کرونا به یک موضوع فراگیر تبدیل شده و البته ایران توانسته به تولید واکسن این بیماری دست پیدا کند که این اقدام ایران قابل تقدیر است و البته ما هم در این حوزه و در بحث فروش واکسن به ایران در کنار جمهوری اسلامی ایران هستیم.

عضو هیات اعزامی پارلمانی ایران به وین اظهار داشت: رئیس مجلس اتریش با اشاره به موضوع افغانستان عنوان کرد که وضعیت حاکم بر افغانستان موجب مهاجرت افاغنه به دیگر کشورها و به ویژه ایران شده که باید نهادها و سازمان‌های بین المللی برای ساماندهی به وضعیت افغانستان به این مسأله ورود کنند.

آزاد خاطرنشان کرد: رئیس مجلس اتریش علاوه بر این با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت که این اقدام آمریکا بدعهدی این کشور را نشان می‌دهد و چهره آمریکا را بیش از پیش نمایان می‌سازد و همگان شاهد بودند در صورتی که ایران به تعهداتش در این توافق پایبند بود، آمریکا از آن خارج شد.

وی در پایان گفت:‌ رئیس مجلس اتریش همچنین با اشاره به روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور ایران و اتریش بر گسترش این مناسبات تاکید کرد و گفت ما همواره در کنار ایران هستیم.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: