جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - June 14 2024
کد خبر: ۷۸۶۷
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۲
رئیس شورای هیئات مذهبی:
عجب شیر پرس _ رئیس شورای هیئات مذهبی کشور از دولت سیزدهم خواست تا هیات‌های مذهبی را از نظر ساختار مالی و مدیریتی مورد حمایت قرار دهد.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از خبرگزاری ایرنا، روز پنجشنبه شورای هیئات مذهبی کشور نوشاد نوشادی با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار صد هزار هیئت مذهبی در ساختار فرهنگی و اجتماعی کشور افزود: ظرفیت بی نظیر و بی بدیل هیئات مذهبی همواره در طول مبارزات قبل از انقلاب و بعد از پیروزی انقلاب در همه برهه ها و صحنه ها مثال زدنی و تاثیر گذار بوده است و انتظار داریم روحیه انقلابی گری، جهادی و هیاتی در همه سطوح دولت به وضوح دیده شود و دولت سیزدهم  در ساختار مدیریتی و مالی، ظرفیت هیئت ها را مورد  توجه قرار دهد.

دولت سیزدهم هیات‌های مذهبی را حمایت کند

 وی با اشاره به اینکه در هشت سال دولت روحانی یک ریال به هیات‌های مذهبی کمک نشد، افزود: هیأت‌ها با مدیریت خوب مجالس و آئین های سوگواری بار دیگر حماسه آفریدند و نشان دادند که منظم ترین و مقیدترین قشر جامعه در اجرای شیوه نامه ها و دستورالعمل ها هستند.

رئیس شورای هیئات مذهبی کشور افزود: همانگونه که در دفاع از حرم، هیئات مذهبی شهدای زیادی را تقدیم انقلاب و جبهه مقاومت کردند در آینده نیز آمادگی کامل دارند تا در دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب گوش به فرمان ولی امر مسلمین جهان نقش آفرینی کنند.

نوشادی از آمادگی هیئات مذهبی برای برگزاری مجالس دهه آخر صفر و اربعین حسینی خبر داد و گفت: آمادگی کامل داریم تا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی با برپایی موکب های سلامت و ایستگاه‌های صلواتی در داخل کشور و مبادی مرزهای خروجی و ورودی و همچنین در اماکن مذهبی و مساجد و تکایا در سراسر  ایران  اسلامی مجالس دهه آخر صفر و اربعین حسینی را به نحو احسن و باشکوه تمام برگزار کنیم که تمهیدات لازم برای اجرایی شدن موارد مذکور هم به طور کامل در نظر گرفته و فراهم شده است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: