دوشنبه ۰۴ تير ۱۴۰۳ - June 24 2024
کد خبر: ۷۸۶۲
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۴
عجب شیر پرس _ وزیر امور خارجه کشورمان با مدیران کل دستگاه دیپلماسی کشور دیدار و توصیه‌هایی را خطاب به آنها بیان کرد.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از خبرگزاری ایسنا، حسین امیرعبداللهیان روز چهارشنبه با حضور در نخستین نشست مدیران کل وزارت امور خارجه در دوره جدید و پس از اطلاع از دیدگاه مدیران این وزارتخانه، نقطه نظرات خود در خصوص راهبرد، اهداف و برنامه عملیاتی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، ارائه شده به مجلس شورای اسلامی، برنامه سیاست خارجی در حوزه‌های مختلف، ساختار وزارت امور خارجه و اهمیت تعامل شایسته با مجلس شورای اسلامی را تبیین کرد.

وی همچنین ضرورت به‌کارگیری حداکثری از ظرفیت نیروی انسانی متخصص و کارشناس وزارت امور خارجه برای دستیابی به اهداف سیاست خارجی را مورد تاکید قرار داد.

گزارش‌دهی‌های مناسب در داخل وزارت امور خارجه و به دیگر بخش‌های کشور، ضرورت سرعت‌دهی به انجام امور متقاضیان امور کنسولی، آماده‌سازی نظرات وزارت امور خارجه در خصوص برنامه پنجساله هفتم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (١۴٠٠ الی ١۴٠۵) و برنامه‌ریزی برای تدوین بودجه سال ١۴٠١ از دیگر موضوعات مطروحه از سوی امیرعبداللهیان در این نشست و خطاب به مدیران وزارت امور خارجه بود.

وزیر امور خارجه همچنین از تلاش مجموعه وزارت امور خارجه در دعوت از میهمانان خارجی مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری که به گفته او در سطح بسیار مناسبی و با حضور میهمانان عالیرتبه از اقصی نقاط جهان برگزار شد، تشکر و قدردانی کرد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: