پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - June 08 2023
کد خبر: ۷۶۹۰
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴
عجب شیر پرس _ رییس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات نماینده دشتستان در مورد حوادث اخیر زندان اوین گفت: کمیسیون اصل ۹۰ مجلس حوادث زندان اوین را با هماهنگی دادستان کل بررسی می‌کند.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از خبرگزاری ایرنا، ابراهیم رضایی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی صلاحیت و برنامه های جواد اوجی برای تصدی وزارت نفت با اشاره به اظهارات الیاس نادران گفت: با توجه به حساسیت مجلس انقلابی به موضوع فساد و اظهارات الیاس نادران در مورد وزیر پیشنهادی نفت فرصتی داده شود تا این اظهارات و پاسخ ها به صورت کامل شنیده شود.

نماینده دشتستان با اشاره به انتشار فیلم و عکس‌هایی از زندان اوین اظهار داشت: انتشار این تصاویر از رسانه‌ها مایه تاسف است از این نظر که اجحاف در حق زندانیان صورت گرفته و دست‌مایه ای برای حمله به کارکنان خدوم قوه قضائیه شده و حتما باید با عوامل احتمالی ارتکاب جرم برخورد قانونی صورت گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: خلاف چند مامور را نباید به بدنه یک دستگاه خدوم که در این سال‌ها شاهد تحول آن بودیم، تسری داد.

رضایی با اشاره به بازدید خود از تعدادی از زندان‌های کشور گفت: آنچه رسانه‌های اجاره ای سعودی و تریبون‌های ملکه روایت می‌کنند متفاوت است.ضمن قدردانی از دستور رییس قوه قضاییه به دادستان کل برای بررسی سریع این موضوع درخواست داریم که با عوامل خشونت برخورد صورت گیرد ،زیرا ویژگی شاخص نظام جمهوری اسلامی این است که با فساد در درون خود برخورد کرده است چه در ماجرای کهریزک و چه درپرونده های طبری‌ها.

قالیباف در پاسخ به اظهارات نماینده دشتستان گفت:کمیسیون اصل ۹۰ با هماهنگی دادستان کل موضوع مربوط به اوین را دنبال می‌کند و در این زمینه اطلاع رسانی خواهد شد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: