پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - September 21 2023
کد خبر: ۷۶۱۸
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰
مدیرعامل سازمان صنایع الکترونیک وزارت دفاع
عجب شیر پرس _ مدیر عامل سازمان صنایع الکترونیک وزارت دفاع شبکه سازی ارتباطی را عامل قدرت در جنگ‌های نوین عنوان کرد و گفت: ما شبکه‌های ارتباطی کشور را بومی کرده‌ایم و توانسته‌ایم با رمزگذاری ارتباطات، ارتباط امن را ایجاد کنیم، به شکلی که امکان شنود و نفوذ را از دشمن گرفته‌ایم.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از خبرگزاری ایرنا، از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ شاهرخ شهرام به مناسبت ۳۱ مرداد روز بزرگداشت صنعت دفاعی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه الکترونیک، گفت: زمانی که آمریکایی‌ها ایران را ترک کردند خیلی‌ها فکر می‌کردند ارتش و نظامیان ایران نمی‌توانند به کار خود ادامه دهند اما با تلاش و مجاهدت‌هایی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس انجام شد توانستیم نه تنها تهدیدات را در دفاع مقدس در مرزها متوقف کنیم،  بلکه این  تهدیدات را به فرصتی برای شکوفایی و خود کفایی تبدیل کردیم.

وی با اشاره به اهمیت خودکفایی در تولید قطعات الکترونیک و تجهیزات راداری و ارتباطی گفت: تجربه دفاع مقدس به ما نشان داد که در حوزه رزمی و تجهیزات باید خود کفا باشیم زیرا در هیچ کشوری این تجهیزات را در اختیار ما قرار نمی‌دهد.

مدیر عامل صنایع الکترونیک در ادامه به پیشرفت‌های صنایع الکترونیک وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در تولید تجهیزات ارتباطی اشارصنایع الکترونیه و افزود: امروز به توان و جایگاهی رسیده‌ایم که در ماه هزاران بی‌سیم را برای نیروهای مسلح تولید می‌کنیم.

سرتیپ شهرام بر توان بالای کشور در حوزه الکترونیک تاکید کرد و گفت: از مهندسی معکوس و کپی کردن در گذشته به تولید و طراحی فناوری و قطعات الکترونیک بسیار پیشرفته رسیده‌ایم و به یکی از پنج کشور پیشرفته در این حوزه تبدیل شده‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به همکاری این سازمان با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: با بیش از ۶۰۰ دانشگاه و ۹۰۰ شرکت دانش بنیان ارتباط داریم و با همکاری و همراهی هم توانسته‌ایم مطالبات نیروهای مسلح و کشور را تامین می‌کنیم.

مدیرعامل صنایع الکترونیک تحریم‌ها را در حوزه دفاع، محرک و عامل پیشرفت دانست و گفت: پیش از انقلاب، قبل از تحویل فناوری‌ها انبارهای قطعات ما را پر می‌کردند شاید این در ظاهر امر کار خوبی باشد، اما با این اقدام خلاقیت و نوآوری را در جامعه ما می‌کشتند. اما با پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز جنگ تحمیلی دیگر این امکان وجود نداشت و صنایع دفاعی کشور برای تامین نیاز نیروهای مسلح وارد عرصه طراحی و تولید تجهیزات ارتباطی شد و به برکت انقلاب اسلامی و خودباوری توانستیم به جایگاه بسیار خوبی در این عرصه برسیم و امروز یکی از پنج کشور پیشرفته در این حوزه هستیم.

 سرتیپ شهرام شبکه‌سازی ارتباطی را عامل قدرت در جنگ‌های نوین دانست و گفت: ما شبکه‌های ارتباطی کشور را بومی کرده‌ایم و توانسته‌ایم با رمز گذاری ارتباطات، ارتباط امن را ایجاد کنیم، به شکلی که امکان شنود و نفوذ را از دشمن گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه امروز دشمن از فواصل دور اهداف خود را مورد اصابت قرار می‌دهند گفت: برای مقابل با این تهدیدات نیازمند تجهیزات رصد و راداری بسیار پیشرفته بودیم که بتواند از فواصل دور این تهدیدات را کشف و برای مقابله با آنها اقدام کند؛ این فناوری تنها در اختیار ۵ کشور است و ما به این فناوری دست یافته‌ایم.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: