پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - April 15 2021
کد خبر: ۶۲۶۸
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
معاون فرماندار:
عجب شیر پرس - معاون سیاسی اجتماعی فرماندار قصرشیرین با توجه به اینکه این شهرستان از نظر آب و هوایی اکنون اقلیم مناسبی دارد از هم وطنانمان و هم استانی‌ها خواست به دلیل شرایط کرونا به این منطقه مسافرت نکنند چرا که زمان مناسبی برای سفر نیست.

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، «حجت الله خدرویسی» در حاشیه بازدید از بازارچه شاه عباسی قصرشیرین، افزود: ویروس جهش یافته کرونا در کمین افراد است و سلامت همگان را تهدید می‌کند و از این رو از مردم درخواست می‌کنیم برنامه‌های سفر ومسافرت خود را لغو کنند.

وی در ادامه با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، گفت: ورود افراد بدون ماسک به بازارچه سنتی سرپوشیده شاه عباسی این شهرستان برای مقابله با ویروس کرونا ممنوع است.

وی گفت: این بازارچه همه روزه مملو از جمعیت خریداران و بازدیدکنندگان است که به منظور مقابله با ویروس کرونا تمام غرفه‌داران این مکان ملزم به استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی هستند.

او تصریح کرد: یک تیم نظارتی متشکل از جمعیت هلال احمر، شبکه بهداشت و صنعت معدن تجارت به صورت ثابت در محل بازارچه شاه‌عباسی مستقر و نسبت به آگاه‌سازی مردم برای مقابله با ویروس کرونا اقدام می‌کنند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: در این محل ۱۳۷ غرفه دار فعالیت دارند از این رو همه روزه مملو از جمعیت خریداران مختلفی است که به این مکان برای تهیه لوازم مورد نیاز خود مراجعه می کنند و این مکان می‌تواند محلی برای انتقال ویروس کرونا باشد.

خدرویسی ادامه داد: نظارت بر بازار ادامه دارد و با متخلفانی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند برخورد می‌شود.

                                                                              

وی از همه مردم خواست تا با رعایت موازین بهداشتی کمک کنند تا شاهد موج چهارم کرونا در شهرستان و تعطیلی کسب و کار مردم نباشیم.

کارونسرای شاه عباسی در مرکز شهر قصرشیرین واقع شده که در سال‌های دفاع مقدس تخریب شده بود ولی پس از آن به صورت کامل بازسازی شد. این مکان از سال ۸۸ به محلی برای عرضه کالاهای خارجی که از طریق بازارچه مرزی وارد می شد (بازارچه سنتی مرزی) تبدیل شده است.

 قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها ۲مرز رسمی خسروی و پرویزخان فعال است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: