جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - March 05 2021
کد خبر: ۶۱۶۵
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲
عجب شیر پرس - چین نخستین مرگ ناشی از ویروس کرونا ظرف هشت ماه گذشته را در استان «هبی» واقع در شمال این کشور گزارش کرد.
چین نخستین مرگ ناشی از کرونا در ۸ ماه گذشته را گزارش کردبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، کمیسیون ملی بهداشت چین روز شنبه اعلام کرداین نخستینبار از ۱۶ مه /۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹/ است که یک مرگ ناشی از ویروس کرونا در سرزمین اصلی چین گزارش می شود.
از اوایل ماه جاری میلادی، ویروس کرونا در هبی، بخصوص در مرکز آن شیجیاژوانگ، شایع بوده است.
ابتلای حدود ۶۰۰ نفر در این شهر تأیید شده است، مقام های محلی به ۱۰ میلیون ساکن این شهر گفته اند دو بار آزمایش «پی سی آر» داده و در خانه های خود بمانند.
برای شناسایی همه بیماران بالقوه، مقامات بهداشتی یک دور تست جمعی از همه ساکنان این شهر را به اتمام رسانده اند و مرحله دوم نیز در این هفته انجام می شود.
این استان همچنین جلسه سالانه قانونگذاری خود را به دلیل رشد ابتلا به کرونا به تعویق انداخت.
مقامات استان هبی محدودیت های سفر و اقدامات قرنطینه ای را دو برابر کردند و امیدوارند که بتوانند ویروس را پیش از شروع سال جدید چینی در ماه آینده مهار کنند. هر کسی که از استان هبی خارج شود باید تست کرونای ویمنفی باشد.
دولت مقررات نادرست حاکم در شهر را عامل شیوع می داندحدود ۲۰ هزارنفر از ساکنان ۱۲روستایمنطقه گائوچنگبه کمپ های قرنطینه دولتی که تازه ساخته شده اند منتقل شدند.
استان هیلونگ جیانگ در شمال شرقی چین نیز روز گذشته۴۳ ابتلای جدید را گزارش داد.
پیش از تعطیلات سال نوی چینی در ماه آینده، زمانیکه پیش بینی می شود تعداد بسیار زیادی از مردم به سفر بروند، دولت به شدت نسبت به شیوع ویروس کرونا محتاط است.
دولت بطور مکرر از مردم می خواهد از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.
در مجموع در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۰ مبتلای جدید در چین گزارش شده است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: