سه‌شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - October 27 2020
کد خبر: ۵۸۲۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۸
عجب شیر پرس _ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز شرط دریافت واکسن آنفلوانزا از داروخانه‌های آذربایجان شرقی را تشریح کرد.
شرط دریافت واکسن آنفلوانزا از داروخانه‌های آذربایجان شرقیبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از  باشگاه خبرنگاران  جوان،درستی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: بخشی از واکسن آنفلوانزا در طی هفته جاری در داروخانه‌های خصوصی توزیع می‌شود.
او گفت: افرادی با بیماری‌های مزمن مانند بیماران قلبی، تنفسی و مبتلا به فشار خون می‌توانند از هفته‌ آینده، واکسن‌ها را تهیه کنند؛ واکسن توزیع شده در داروخانه‌ها قابل دریافت نبوده و واجدین شرایط باید در ابتدا اقدام به اخذ معرفی نامه از نزدیکترین مرکز بهداشت  محل سکونتشان کنند.
او افزود: پزشک پس از بررسی مستندات ارائه شده از سوی بیمار با ارائه معرفی نامه، بیمار را به نزدیکترین داروخانه مرکز بهداشت، ارجاع می‌دهد، واکسن بعد از طی این مراحل به قیمت ۴۰ و یا ۴۲ هزار تومان قابل دریافت و تزریق کردن است.
درستی گفت: در مرحله اول توزیع واکسن، سیستم بهداشتی موظف به ارائه‌ واکسن به کادر بهداشت و درمان، زنان باردار، خانه‌های سالمندان و افراد تحت پوشش بهزیستی که در مراکز بهزیستی نگهداری می‌شوند و جانبازان بالای ۵۰ درصد که از طریق بنیاد شهید معرفی می‌شوند است.
او گفت: کادر درمان سیستم‌های نظامی و انتظامی دارای واحد بهداشتی و بیماران خاص مانند افراد مبتلا به هموفیلی، تالاسمی و سرطانی نیز می‌توانند واکسن مورد نیازشان را در وهله اول توزیع از سیستم بهداشتی تهیه کنند.
او افزود: این واکسن‌ها در سیستم بهداشتی توزیع شده و در حال تزریق است و واجدین شرایط می‌توانند آن را به طور رایگان دریافت کنند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: