سه‌شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - October 27 2020
کد خبر: ۵۷۲۱
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳
عجب شیر پرس _ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از تخصیص 50 میلیارد ریال حمایت بلاعوض به صندوق پژوهش و فناوری منطقه آزاد ارس خبر داد.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایسنا،  سورنا ستاری در حاشیه بازدید از نمایشگاه محصولات فناورانه آذربایجان شرقی ضمن بازدید از غرفه صندوق پژوهش و فناوری سازمان منطقه آزاد ارس با اعلام این خبر گفت: 50 میلیارد ریال حمایت بلاعوض از محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به صندوق پژوهش و فناوری ارس تعلق می گیرد.
پژوهش و فناوری ارس با سرمایه اولیه ۳۰ میلیارد ریال در تاریخ 25 شهریورماه 1398 شروع به فعالیت کرده است  که ۳۴ درصد از این میزان سهم منطقه آزاد ارس، ۳۴ درصد صندوق نواوری ۱۵ درصد پارک علم و فناوری و ۱۷ درصد شرکت همگامان است.
از ابتدای ثبت این صندوق، 27 طرح دریافت شده است که از این میان 18 طرح تسهیلاتی به میزان 20 میلیارد ریال دریافت کرده‌اند، هم‌چنین علاوه بر صدور دو مورد ضمانتنامه، از محل خط اعتباری نیز 62 میلیارد ریال اعتبار به 11 طرح مصوب شده است.
ارایه تسهیلات به شرکت‌های فناور و دانش بنیان, صدور انواع ضمانتنامه و سرمایه گذاری خطرپذیر از مهمترین خدمات ارائه شده توسط صندوق پژوهش و فناوری ارس است
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: