دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - September 28 2020
کد خبر: ۵۶۷۵
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶
عجب شیر پرس _ مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی گفت: تاکنون ۱۳۷ میلیون یورو از محل فاینانس و ۹۵۰ میلیارد ریال از محل منابع عمومی برای ساخت خط دوم انتقال آب زرینه رود به تبریز هزینه شده است.
137 میلیون یورو برای ساخت خط دوم آب زرینه رود به تبریز هزینه شدبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران  جوان، غفارزاده  مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی گفت: خط دوم آبرسانی زرینه رود به تبریز به عنوان پشتیبان خط اول آبرسانی به طول ۱۴۶ کیلومتر با استفاده از لوله فولادی با قطر‌های ۲ هزار، یک هزار و ۶۰۰، یک هزار و ۴۰۰ و یک هزار میلی متر در حال اجراست.
او افزود: در این خط ۲ مخزن ۱۰ هزار و ۱۰۰ هزار مترمکعبی و یک ایستگاه با ارتفاع پمپاژ ۲۶۲ متر با دبی ۳ هزار و ۹۲ لیتر در ثانیه اجرا شده است.
او گفت: این خط با هدف پشتیبان و پدافند غیرعامل خط اول آبرسانی تبریز برای تامین آب شرب ۲۴ شهر و ۳۳۷ روستای استان‌های آذربایجان غربی و شرقی اجرا می‌شود.
مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی افزود: از این تعداد ۲ شهر و ۱۲۰ روستا در آذربایجان غربی و ۲۲ شهر و ۲۱۷ روستا در آذربایجان شرقی قرار دارند.
او گفت: سرمایه گذاری این طرح از محل فاینانس و منابع عمومی بوده که ۹۸ درصد فاینانس شامل ۱۱ درصد بصورت جذب نقدی و ۸۷ درصد بصورت خرید کالا در ۲۵ مرحله جذب شده است.
غفارزاده گفت: این طرح هم اکنون از ۷۱ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده که شامل اجرای حدود ۱۳۲.۷ کیلومتر از طول خط، اجرای بخشی از مخازن ۱۰ هزار و ۱۰۰ هزار مترمکعبی و ایستگاه پمپاژ شماره ۶ است.
او افزود: اجرای خط دوم آبرسانی زرینه رود به تبریز در سال ۱۳۹۳ آغاز شده و پیش بینی می‌شود در سال ۱۴۰۲ به بهره برداری برسد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: