چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - August 12 2020
کد خبر: ۵۴۳۲
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۹
عجب شیر پرس - شهردار مسکو اعلام کرد: واکسیناسیون کرونا در مسکو پایتخت روسیه رایگان خواهد بود.
واکسیناسیون کرونا در مسکو رایگان خواهد شد

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، سرگئی سابیانین در سخنانی که از شبکه تلویزیونی رن.ت.و روسیه پخش می شد، گفت: بلافاصله پس از اینکه واکسن کرونا وارد بازار شود، تزریق آن به ساکنان مسکو آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون رایگان خواهد بود، اظهار کرد: شبکه بیمارستانها و درمانگاههای مسکو در واکسیناسیون مردم مشارکت خواهند کرد.

به گفته شهردار مسکو، امسال باید به واکسیناسیون سرماخوردگی در مسکو توجه کرد تا اینکه دو بیماریهای (کرونا و سرماخوردگی) با همدیگر در بین مردم شیوع پیدا نکند.

سابیانین این را نیز گفت که باتوجه به آغاز سفرهای خارجی در روسیه، انتظار می رود تست کرونا در مسکو نیز افزایش یابد.

گفتنی است نخست وزیر روسیه به تازگی اعلام کرد: چهار واکسن کرونای ساخت روسیه تاثیرات مصونیت بخشی خود را نشان دادند.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، میخاییل میشوستین در دومای روسیه گفت که در زمان حاضر چندین مرکز پژوهشی-علمی روسیه به کار ساخت واکسن کرونا می پردازند. 

وزیر بهداشت روسیه نیز اخیرا اعلام کرد که واکسن کرونا ساخت این کشور برای پیشگیری از ابتلای مردم به این ویروس همه گیر به زودی ثبت می‌شود تا به صورت رسمی در اختیار عموم قرار بگیرد.

میخاییل موراشکو در جمع خبرنگاران گفت: ثبت نخستین واکسن کرونا تولید شده در روسیه قرار است در ماه اوت (ماه آینده میلادی) انجام بگیرد. 

وی خاطرنشان کرد: آزمایش واکسن ساخته شده در پژوهشگاه اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گمالیا وابسته به وزارت بهداشت روسیه، نتایج خوبی داشته است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: