چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - October 28 2020
کد خبر: ۵۲۹۵
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
عجب شیر پرس _ رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما مدیران خجالت زده مردم عزیزمان هستیم و ان شاءالله با تلاش و پشتکار و حضور مردم در صحنه مشکلات برطرف خواهد شد.
ما مدیران خجالت زده مردم هستیمبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در ششمین همایش قرارگاه جهادی امام رضا (ع) گفت: هنگام پیروزی انقلاب مهم‌ترین کاری که ما جوانان در آن مقطع در سن ۱۶- ۱۷ سالگی انجام دادیم، کار جهادی بود. اولین دغدغه ما پیشرفت کشور بود و این آهنگ به سرعت و منظم هر روز گسترده‌تر می‌شد، تا اینکه تهاجم حزب بعث و صدام جنایتکار شروع شد، اولویت کشور تغییر پیدا کرد و همه بچه‌ها، به سمت میدان جنگ رفتند.
وی ادامه داد: بعد از دوران دفاع مقدس که دوران مبارزه بود، مجاهدت تغییر کرد. آن فضای مجاهدت در مسیر اصل خودش قرار گرفت و شاهد رویش‌های دوباره فرهنگ جهادی پس از چند سال از دفاع مقدس بودیم. امروز بنده به عنوان یک خدمتگزار،توفیق خدمت از طرف مردم عزیزمان در مجلس شورای اسلامی را پیدا کردم و خدمتگزار نمایندگان محترم عزیز مردم در مجلس شورای اسلامی هستم.
قالیباف تصریح کرد: بحثی در تحول حوزه کاری مجلس برای حل مشکلات وجود دارد اما این کارها ازجمله اشتغال جوانان و مشکلات اقتصادی دراختیار وظایف مجلس نیست اما ما برای حل مشکلات مردم مخصوصا در حوزه اقتصادی حرکت می کنیم و گام‌های جدی برمی داریم.
وی با بیان اینکه ما چند رویکرد مشخص کرده ایم، بیان کرد: تحول در مجلس برای خدمتگزاری، اگر بخواهد اتفاق بیفتد، باید شفاف‌سازی، هوشمندسازی، کارآمدسازی و مردمی‌سازی(همراهی مردم در کارها) باشد من بند چهارم یعنی مردمی‌سازی را مهمتر می دانم البته این‌ موارد تقدم و تاخر ندارد و هر چهار مورد باید با هم اتفاق بیفتد.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: من به شما و به همه جهادی‌ها و جوانان کشور و به همه مردمی که دل در گروی کشور عزیزمان دارند عرض می‌کنم که ما اگر موضوعات را مردمی نکنیم و مردم پای کار نباشند،مشکلات حل نمی شود؛ در آخرین مورد، کار مردمی در بحران کرونا را دیدیم که اگر مردم در بحران کنار ما نبودند و به صحنه نمی‌آمدند موضوع کرونا جمع نمی‌شد. اگر مردم در جنگ در دفاع مقدس حضور نداشتند، موفق به پیروزی و این همه عزت و افتخار نمی‌شدیم. امروز هم در بحث اقتصاد و مشکلات اقتصادی  باید مردم به خصوص جوانان و جوانان جهادی ما پیش قراولان و پیشاهنگان باشند.
وی گفت:این نگاه و باور ماست و من دست نیاز به سمت یکایک شما دراز می‌کنم، اگر یک روز در یک مسجد و در یک قرارگاه و در یک نقطه بودیم، امروز این فرصت را داریم تا بسیار سازمان یافته و سیستماتیک و کاملا با روحیه با محبت و با گذشت و مجاهدانه برای حل مشکلات مردم از همه ظرفیت‌های کشور استفاده کنیم. مهم‌ترین بحث من با شما عزیزان همین بود و مطمئن باشید که در پیش روی ما، حرکتی که مجلس انجام خواهد داد با همراهی و همکاری همه نمایندگان مردم از اقصی نقاط کشور وحتما باکمک بخش‌های دولتی و حتما با کمک مردم و بخش‌های خصوصی و حتما با همه تشکل‌های مردمی است که وجود دارند.ما با هم به گونه‌ای حرکت خواهیم کرد تا با تلاش و پشتکار و فعالیت مشکلاتی که امروز مردم عزیزمان از آن رنج می‌برند،برطرف شود. ما مدیران خجالت زده مردم عزیزمان هستیم. ان شاءالله با تلاش و پشتکار، مشکلات برطرف خواهد شد.
ششمین همایش ملی حرکت‌های جهادی قرارگاه جهادی امام رضا (ع) با حضور قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، خانواده‌های معظم شهدا و جهادگران عرصه خدمت در حوزه هنری برگزار شد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: