يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - July 05 2020
کد خبر: ۵۲۷۴
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۱
عجب شیر پرس _ سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: آموزش‌های کاربردی با رویکرد پیشگیری از اعتیاد در اولویت برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی این اداره کل است.
آموزش پیشگیری از اعتیاد اولویت اداره کل تعاون آذربایجان‌شرقی استبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران  جوان، فتحی سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی  در نشست تخصصی پیشگیری از اعتیاد در محیط‌های کارگری گفت: این نشست با هدف بررسی و ارزیابی رویکرد‌های پیشگیرانه از مصرف مواد اعتیادآور در محیط‌های کارگری، شناسایی مهم‌ترین عوامل موثر در بروز مصرف مواد اعتیادآور در محیط‌های کار و شناسایی چالش‌ها، فرصت‌ها و راهکار‌های اجرای برنامه‌های پیشگیری از مصرف مواد در محیط‌های کاری و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی کارگران و کار فرمایان برگزار شد.
او  برنامه‌های پیشگیری، ارزیابی و نظارت در سه حوزه‌ی کارگری، کارفرمایی و خانواده را از برنامه‌های مهم این اداره کل در ایجاد حس مشارکت و همکاری با هدف پیشگیری از شیوع اعتیاد در جامعه کار و تولید عنوان کرد.
فتحی ارائه آموزش‌های کاربردی در حوزه پیشگیری و نظارت را از مهم‌ترین اولویت برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی این اداره کل عنوان کرد و گفت: سوء مصرف مواد یکی از عوامل مهم در حوداث محیط کار است، بنابراین توجه به ارائه برنامه‌های آموزشی و پیشگیری از مصرف مواد اعتیادآور در محیط‌های کاری باید مورد توجه قرار گیرد.
سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی به معرفی برنامه کاج در راستای پیشگیری از اعتیاد در محیط‌های کاری پرداخت و افزود: ایجاد آرامش و امنیت در محیط کار از مولفه‌های مهم در حوزه امنیت اجتماعی و در بحث پیشگیری است.
بنا بر آمار منتشر شده، یک سوم جمعیت چهار میلیون نفری آذربایجان شرقی، معادل یک میلیون و ۳۳۱ هزار نفر شاغل هستند و نرخ بیکاری در این استان حدود ۱۱ درصد است.
این در حالی است که افزایش شیوع سوء مصرف مواد مخدر بین جمعیت کارگری از دغدغه‌های اصلی مسوولان آذربایجان شرقی در سال‌های اخیر بوده است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: